O Akademii Warty Poznań

Przez ponad 100 lat historii Warty Poznań praca z młodzieżą i wprowadzanie wychowanków do składu pierwszej drużyny były wśród podstaw działalności klubu. W Akademii Warty Poznań nie zapominamy o tej tradycji. Jednocześnie dbamy o najwyższe standardy i jakość szkolenia.

Piłkarze Warty Poznań dwa razy zdobyli mistrzostwo Polski. W drużynach z 1929 i 1947 roku nie brakowało zawodników, których droga do pierwszej jedenastki wiodła przez zespoły juniorskie „Zielonych”. Dobra praca z młodzieżą była i jest powodem do dumy naszego klubu.

Wychowankowie Warty Poznań na największych turniejach

Pamiętamy o dwóch tytułach wicemistrzów kraju, po które juniorzy Warty Poznań sięgali w 1936 i 1975 roku. W tym drugim przypadku mecz finałowy z Wisłą Kraków rozegrali na Stadionie Śląskim w Chorzowie przed pojedynkiem reprezentacji Polski i Holandii (4:1) w eliminacjach do Euro 1976. Dla młodych zawodników występ przed taką widownią na tym kultowym obiekcie był niezwykłym przeżyciem…

Warta Poznań - wicemistrz Polski juniorów w 1975 roku

W Warcie Poznań wychowaliśmy piłkarzy, którzy grali i strzelali gole w reprezentacji Polski, występowali na najważniejszych imprezach piłkarskich i na największych stadionach. Najbardziej znanym dziś wychowankiem klubu jest Maciej Żurawski, uczestnik mistrzostw świata w 2002 i 2006 roku, kapitan kadry narodowej na Euro 2008, autor 17 goli w 72 występach w biało-czerwonych barwach.

Śladami Macieja Żurawskiego

W ślady Macieja Żurawskiego chcą iść kolejni zawodnicy Akademii Warty Poznań. Każdy z chłopców trenujących w Klubie marzy też o debiucie w pierwszym zespole „Zielonych”. I taki właśnie cel stawiamy sobie w Akademii – przygotowujemy młodych zawodników do gry w najważniejszej drużynie Warty Poznań.

Maciej Żurawski, wychowanek Warty Poznań na mundialu 2006

Nie jest to łatwe zadanie. Potrzeba wielu wyrzeczeń i zaangażowania zarówno samych graczy, ich rodziców, opiekunów oraz kadry szkoleniowej, która do pracy w Akademii Warty Poznań przygotowywała się przez wiele lat. Spośród ponad 30 osób zaangażowanych w funkcjonowanie Akademii większość stanowią trenerzy, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, zdobyte m.in. podczas kursów UEFA A Elite Youth, UEFA A, UEFA B, UEFA C. Są  też fizjoterapeuci, którzy obowiązki w Klubie traktują jako realizację swojej pasji.

Autorski model szkolenia Akademii Warty Poznań

Od września 2019 roku dyrektorem Akademii Warty Poznań jest Wojciech Tomaszewski, jeden z najlepszych fachowców od piłki młodzieżowej w kraju. Jako trener prowadzi zajęcia z zawodnikami w ramach projektów realizowanych dla jeszcze lepszego rozwoju młodych piłkarzy. Za działania organizacyjne odpowiada Damian Kęcel, menedżer Akademii Warty Poznań, od lat związany z klubem.

Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań

Szkolenie w Akademii Warty Poznań odbywa się według autorskiego modelu pracy. Jest on stale udoskonalany i rozwijany, m.in. dzięki dokształcaniu się trenerów, ich udział w kursach i konferencjach trenerskich oraz wyjazdach na zagraniczne staże szkoleniowe do znanych, europejskich klubów. Działamy według jasno sprecyzowanych standardów organizacyjno-szkoleniowych, co pozwala nam zapewnić wysoką jakość kształcenia przyszłych piłkarzy.

Szkolimy w duchu fair play

Gdy mówimy o szkoleniu, mamy na myśli kompleksowe i systematyczne podnoszenie umiejętności naszych młodych zawodników, utrwalaniu u nich pozytywnych i prawidłowych nawyków w pracy sportowca, budowaniu postawy zgodnej z duchem fair play. Dbamy o integrację, którą realizujemy m.in. podczas letnich i zimowych zgrupowań naszych drużyn. A mamy obecnie w Akademii Warty Poznań 12 grup szkoleniowych – od skrzatów (G1) po juniorów starszych (A1).

W sezonie 2020/21 rozpoczęliśmy też szkolenie dziewczynek. Odbywa się ona w grupach wiekowych – od orliczek (E1) do juniorek młodszych (B2).

Akademia Warty Poznań

Dla wyróżniających się zawodników prowadzimy 4 ciekawe projekty: Warta Talent, Warta Talenciki, Warciarz Miesiąca oraz Szkoła Bramkarzy. Warto postawić na Akademię Warty Poznań i to z nią rozpocząć piłkarską przygodę. Dołącz do Zielonej Rodziny. Zapraszamy!

Schemat szkolenia Akademii Warty Poznań