Enea zasila Akademię Warty Poznań

Enea sponsorem Akademii Warty PoznańSpółka Enea jest sponsorem głównym Akademii Warty Poznań, w której na co dzień swoje umiejętności piłkarskie podnosi ponad 350 młodych zawodniczek i zawodników.

Do końca 2019 roku szkolenie dzieci i młodzieży Warty Poznań odbywało się w klubie sportowym oraz w ramach spółki akcyjnej. – Teraz połączyliśmy siły w naszej Zielonej Rodzinie i szkolenie jest już prowadzone w całości w Akademii Warty Poznań. Została ona powołana do życia przez Wartę Poznań S.A. i jej Fundację – tłumaczy dyrektor Akademii, Wojciech Tomaszewski. – Marka Warty Poznań, klubu, który słynie z dobrej pracy z młodymi piłkarzami, to lata doświadczeń i efekt pracy wielu świetnych trenerów. Do ich wiedzy i zaangażowania dokładamy teraz nowe projekty. Wszystko po to, żeby rozwój naszych wychowanków był jeszcze bardziej wszechstronny.

Na wsparcie Akademii Warty Poznań zdecydowała się Enea, która została jej sponsorem głównym. Wszystkie zespoły młodzieżowe „Zielonych” występują w koszulkach z logotypem spółki. Ponadto klub przeprowadza m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią”, w ramach której odbędą się zajęcia popularyzujące wśród dzieci i młodzieży aktywność i sprawność fizyczną oraz zachęcą do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Odbywa się też cykl turniejów, a jego uczestnicy będą mogli liczyć na stypendium oraz miejsce w drużynach Akademii Warty Poznań.

Enea zasila Akademię Warty Poznań

Korzenie sponsora Akademii Warty Poznań sięgają 1904 roku i są związane z powstaniem pierwszej poznańskiej elektrowni – przy ul. Grobla. Firma przez dziesięciolecia dostarczała i dostarcza prąd mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Istniejąca od 2004 roku Grupa Energetyczna Enea to czołowy producent, dystrybutor i sprzedawca energii elektrycznej w kraju.

Współpraca z Akademią Warty Poznań odbywa się w ramach Enea Akademii Sportu, która promuje aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.