Podsumowanie turnieju UEFA Development w wykonaniu Warcianek. Wysoka forma Roksany Jagodzińskiej

W poniedziałek trójka naszych zawodniczek zakończyła zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 16. „Biało-czerwone” wzięły udział w turnieju towarzyskim UEFA Development, w którym wygrały wszystkie trzy spotkania przy znaczącym udziale Warcianek.

Julia Hennig, Martyna Łuczak oraz Roksana Jagodzińska ostatnie kilkanaście dni spędziły w Izraelu, gdzie rozegrały w sumie trzy spotkania. Wszystkie z nich zakończyły się wygranymi naszych zawodniczek.

W pierwszym meczu Polki wygrały 3:0 z Irlandia Północną, a wynik na minutę przed końcem meczu ustaliła Roksana Jagodzińska. Martyna Łuczak spędziła na boisku całe 90 minut, a Julia Hennig została zmieniona w czasie przerwy.

Bramki: Magdalena Pólrolniczak 28, Anna Gliszczyńska 75, Roksana Jagodzińska 89

Polska: Sandra Urbańczyk – Katarzyna Musiałowska (69’ Emilia Sobierajska), Martyna Łuczak, Iga Witkowska, Magdalena Półrolniczak (K) (76’ Wiktoria Durnaś), Zofia Dubiel, Zofia Okoń (46’ Wiktoria Sroka), Krystyna Flis (46’ Anna Bucholc, 64’ Oliwia Łapińska), Julia Hennig (46’ Małgorzata Milewska), Anna Skrzypczyk (46’ Roksana Jagodzińska), Kinga Wyrwas (46’ Anna Gliszczyńska)

W drugim starciu podopieczne selekcjonera Marcina Kasprowicza pewnie pokonały 4:1 reprezentantki Grecji, a ponownie na listę strzelczyń wpisała się Roksana Jagodzińska. Na boisku również zameldowały się pozostałe dwie nasze zawodniczki.

Bramki: Emilia Sobierajska 48 (sam.) – Anna Skrzypczyk 4, Anna Gliszczyńska 16, Roksana Jagodzińska 45, Kinga Wyrwas 82

Polska: Ewa Sikora – Katarzyna Musiałowska (46’ Martyna Łuczak), Oliwia Łapińska, Emilia Sobierajska (56’ Iga Witkowska), Magdalena Półrolniczak (K) (46’ Zofia Dubiel), Wiktoria Durnaś, Wiktoria Sroka, (46’ Wiktoria Okoń), Anna Bucholc (46’ Małgorzata Milewska), Anna Skrzypczyk (46’ Krystyna Flis), Roksana Jagodzińska (46’ Kinga Wyrwas), Anna Gliszczyńska (70’ Julia Hennig)

W ostatnim pojedynku nasze dziewczęta mierzyły się z gospodyniami turnieju, Izraelkami. W tym pojedynku również górą były Polki, które wygrały 2:1 i po raz trzeci na listę strzelców w turnieju wpisała się Roksana Jagodzińska. Nasza napastniczka zdobywała po jednej bramce w każdym ze spotkań. Całe spotkanie w bloku defensywnym rozegrała Martyna Łuczak, a na ostatni kwadrans na boisku zameldowała się Julia Hennig.

Bramki: Cohen 47 – Jagodzińska 33, Półrolniczak 78

Polska: Sandra Urbańczyk – Katarzyna Musiałowska, Martyna Łuczak, Iga Witkowska, Magdalena Półrolniczak (K) (89. Wiktoria Durnaś), Zofia Dubiel, Wiktoria Okoń (46. Wiktoria Sroka), Anna Bucholc (62. Małgorzata Milewska), Anna Skrzypczyk (75. Krystyna Flis), Roksana Jagodzińska (62. Kinga Wyrwas), Anna Gliszczyńska (75. Julia Hennig)