Perfekcyjni Warciarze w CLJ – komplet zwycięstw na początek maja

To był wymarzony weekend w wykonaniu naszej Akademii w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów i Juniorek. Wszystkie cztery zespoły, które rozegrały swoje kolejki wzbogaciły się o kolejne trzy punkty.

Polonia Warszawa 0:2 Warta Poznań

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

Na taki mecz czekaliśmy prawie dwa miesiące. Juniorzy starsi po wielu trudnych i często pechowych spotkaniach wreszcie odnieśli zwycięstwo i to w najmniej spodziewanym momencie. Kiedy tydzień temu przed własną publicznością podopieczni trenera Przemysława Bereszyńskiego przegrali z absolutnym outsiderem ligi, Gwarkiem Zabrze 0:2, nikt nie spodziewał się, że to w starciu z liderem przełamią złą passę. Warciarze pokazali ogromny charakter, wolę walki i nieustępliwość od pierwszej do ostatniej minuty i znowu wlali ogrom nadziei w serca kibiców i własne w walce o utrzymanie.

Na listę strzelców wpisali się Aleksander Kluczyński oraz Dominik Konopacki. Trzy dopisane punkty wiele w dole tabeli nie zmieniło, ale „Zieloni” wobec porażki Górnika Zabrze w ostatniej kolejce zbliżyli się do bezpiecznej strefy do czterech punktów. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery kolejki i oby to był moment zwrotny dla całego sezonu.

Skład: Nowicki – Kultys, Żerkowski, Michalski – Rudawski, Stangel, Kluczyński, Jakuć, Walczak – Nęcka, Konopacki;

Ławka rezerwowych: Dubel, Pachnik, Włodarczak, Osajda, Woroch;

Lech Poznań 1:2 Warta Poznań

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

Parafrazując klasykę „W życiu pewne są trzy rzeczy: śmierć, podatki oraz zwycięstwo Warty U-17 w CLJ”. 9 spotkanie i 9 zwycięstwo, jednak triumf nad lokalnym rywalem smakuje najlepiej, a derby rządzą się swoimi prawami, więc niczego pewni być nie mogliśmy.

Zwłaszcza, że wynik meczu otworzyli zawodnicy „Kolejorza”, dla których był to mecz ostatniej szansy w walce o awans do kolejnej rundy. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Patryk Olejnik, ale na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bo trzy minuty później do wyrównania doprowadził Aleksander Sadowski, a w kolejnej sytuacji znów wpakował piłkę do siatki i ustalił wynik spotkania już w pierwszej połowie.

Podopieczni trenera Kamila Szulca mają na swoim koncie komplet 27 punktów, które dają aż osiem przewagi nad drugą w tabeli Lechią Gdańsk.

Skład: Topolski – Adamczyk, Janik, Rola, Urbaniak, Adamowicz, Rzeźnik, Sadowski, Niepsuj, Pituch, Wajman;

Ławka rezerwowych: Ołeniak, Piechnicki, Flis, Falbierski, Pawłowski, Sass;

Warta Poznań 3:2 Radunia Stężyca

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Zespół prowadzony przez trenera Daniela Ledziona słynie w tej rundzie z dwóch twarzy – wyjazdowej i domowej. W 9. kolejce ta teoria została znów znalazła potwierdzenie. Warciarze pokonali Radunię Stężyca 3:2 po bardzo emocjonującym spotkaniu zrewanżowali się za dotkliwą porażkę z 2. kolejki CLJ.

Wynik w tym meczu otworzył po bardzo szczęśliwie wykonanym rzucie karnym Maksymilian Śmiechowski. Piłkę po jego uderzeniu sparował bramkarz, jednak ta zatańczyła na linii i ostatecznie przekroczyła ją całym obwodem. Przed przerwą prowadzenie Warciarzy podwyższył Marcel Kurowski. W drugiej odsłonie przyjezdni zdecydowanie odważniej radzili sobie na boisku i zaczęli stopniowo odrabiać straty, ale to nie wystarczyło, bo w 64. minucie meczu swoją bramkę dołożył Kuba Ganowski. Dla naszego pomocnika Radunia to jedna z ulubionych ofiar, gdyż to jego już trzecie trafienie w tej rundzie przeciwko zespołowi z Pomorza.

To zwycięstwo pozwoliło wskoczyć trampkarzom starszym na pozycję wicelidera tabeli, gdyby tylko poprawić skuteczność w meczach wyjazdowych to z pewnością będzie można powalczyć o najwyższe cele.

Skład: Bleja – Klóska, Pawlicki, Roth, Zieliński – Śmiechowski, Górny, Malchrowicz, Ganowski – Szalaty, Kurowski;

Ławka rezerwowych: Fornalik, Bryja, Rzeźnik, Jaroszewski, Wojciechowski, Mączkowski, Ratajczak;

Warta Poznań 12:1 Checz Gdynia

7. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U-15

Nasze dziewczęta mocnym akcentem zakończyły zmagania w Centralnej Lidze Juniorek rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczne trenera Łukasza Nowaka dzielnie walczyły od pierwszej kolejki, jednak punktów starczyło na zajęcie 5. pozycji w rozgrywkach, która niestety sprawia, że jesienią nasze dziewczęta będą walczyły o powrót do CLJ na szczeblu wojewódzkim. Za całą rundę Warciankom należą się wielkie brawa i podziękowania za postawę oraz dumne reprezentowanie Warty Poznań w Centralnej Lidze Juniorek.

W meczu z Gdyniankami „Zielone” nie pozostawiły wątpliwości o tym, która drużyna jest lepszą. Hat-trickiem popisała się niezawodna Michalina Szymańska, swój dublet zanotowały Maria Golec oraz Zofia Wojciechowska. Po jednym trafieniu zaliczyły Kasia Michalik, Ada Glogier, Alicja Ossowska, Kasia Włodarska oraz Roksana Otrębska.

Skład: Senger – Pietroń, Ossowska, Bartkowiak, Kościelak, Urbaniak, Wojciechowska, Szymańska, Glogier, Michalik, Golec;

Ławka rezerwowych: Otrębska, Włodarska, Drzewiecka;

Dziękujemy za całą rundę pełną emocji!