Dobra forma Warciarzy w Lidze Wojewódzkiej. Awans dziewcząt do półfinałów Mistrzostw Polski

Zespoły Warty Poznań występujące na szczeblu wojewódzkim powoli wchodzą na najwyższe obroty, aczkolwiek wydarzeniem weekendu był awans drużyny dziewcząt U-13 do półfinałów Mistrzostw Polski!

Koziołek Poznań 3:1 Warta Poznań

5. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR „PROTON” GRUPA 2 (RW)

Nasi juniorzy młodsi rywalizujący na szczeblu wojewódzkim w zeszłą niedzielę ponieśli drugą w tej rundzie ligową porażkę. Tym razem musieli uznać wyższość Koziołka Poznań.

Podopieczni trenera Alberta Goślińskiego w dalszym ciągu znajdują się w czołówce ligowej tabeli z ledwie dwupunktową stratą do liderów z Polonii Środa Wielkopolska, aczkolwiek dwie porażki w pięciu pierwszych spotkaniach nie mogą być powodem dumy.

Trenerzy z pewnością nie mogą mieć zastrzeżeniem do gry Macieja Owczarka, który w spotkaniu z Koziołkiem trafił do siatki już po raz czwarty w rundzie wiosennej. Stając się tym samym najskuteczniejszym Warciarzem w tych rozgrywkach.

W najbliższą sobotę naszych zawodników czekać będzie bardzo ważne spotkanie z Polonią Leszno, która po 5. kolejkach plasuje się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Skład: Kruk – Rumak, Karasiewicz, Szpakowski, Marciniak, Szczepański, Sass, Zimny, Wesołek, Jechura, Owczarek;

Ławka rezerwowych: Stachowiak, Urbaniak, Wróbel, Panek, Siemko, Bartoszewicz;

Warta Poznań 8:0 Mieszko Gniezno

7. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Po ubiegłotygodniowej porażce nasi trampkarze młodsi podeszli do ostatniego ligowego pojedynku z podwójną motywacją. Z pełną odpowiedzialnością można stwierdzić, że „praca domowa” i odpowiednie wnioski zostały wyciągnięte.

Warciarze w efektownym stylu rozprawili się z Mieszkiem, wygrywając w zdumiewającym stylu aż 8:0. Pozwoliło to zachować dwupunktową przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań.

Dubletem w meczu z Mieszkiem popisali się Alex Rogoziecki oraz Bartosz Kubiak. Ponadto po jednym trafieniu zaliczyli Hubert Buliński, Wojciech Golak, Mateusz Woźniak oraz Wojciech Kaszkowiak.

Z dorobkiem 18 punktów zdobytych w siedmiu spotkaniach „Zieloni” zajmują 1. pozycję w lidze, a w 8. kolejce, która zainauguruje rundę rewanżową, zmierzą się z Sucharami Suchy Las.

Skład: Piechowiak – Woźniak, Tomczak, Mączkowski – Hanuszczak, Kaszkowiak, Wojtaszek, Kozłowski – Wojciechowski, Golak, Gacki;

Ławka rezerwowych: Czyż, Kubiak, Brzeziński, Antkowiak, Rogoziecki, Bereszyński, Buliński;

Orlik Poznań 1:5 Warta Poznań

5. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

W meczu 5. kolejki młodzików starszych podopieczni trenera Mikołaja Piechowiaka zdecydowanie pokonali Orlika 5:1. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Morkis, Wojciech Remisz, Bartosz Kliszewski, Kryspin Klorek oraz Dawid Klementowski.

Cztery zwycięstwa zanotowane w pięciu spotkaniach pozwalają naszym graczom na zajmowanie 2. pozycji w lidze. Liderami pozostaje AP Reissa, która może pochwalić się kompletem zdobytych punktów. W najbliższej kolejce nasi zawodnicy zmierzą się w derbowym pojedynku z Lechem Poznań.

Skład: Baran – Krawczyk, Lewandowski, Morkis, Wybieralski, Marszewski, Wałuszko, Smoliński, Remisz;

Ławka rezerwowych: Kędziora, Szuba, Kliszewski, Klorek, Walkowiak, Klementowski;

MKS Przemysław 1:2 Warta Poznań

3. kolejka POZNAŃ: III LIGA OKRĘGOWA D2 MŁODZIK GRUPA 8 (RW)

Nasze dziewczęta z zespołu U-13 mają za sobą bardzo udany weekend. Najpierw w sobotę po turnieju strefowym, dzięki zwycięstwom z Checz Gdynia oraz MUKS PS Kostrzyn awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, a w niedzielę w meczu Ligi Okręgowej pokonały chłopców z MKS Przemysław Poznań.

Bramki dla zespołu „Zielonych” zdobyły Oliwia Pietroń oraz Gabriela Jakubczak. Dzięki trzem zdobytym punktom nasze dziewczyny awansowały na pozycję wiceliderek. W najbliższej kolejce Warcianki zmierzą się z Piastem Kobylnica.