Akademia Warty Poznań, terminarz, gra

Juniorzy starsi z meczem ostatniej szansy, dziewczęta powalczą o awans – zapowiedź kolejki CLJ

Po przerwie świątecznej wracają rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów i Juniorek. Sezon powoli wkracza w decydującą fazę, dlatego emocje w każdym ze spotkań są gwarantowane.

Warta Poznań – Gwarek Zabrze

25. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 23.04 godzina 12:00, ul. Warmińska 1

Warciarze w dalszym ciągu znajdują się w bardzo trudnej sytuacji punktowej. Podopieczni trenera Przemysława Bereszyńskiego znajdują się na 14. pozycji CLJ z dorobkiem 21 punktów, a do miejsca gwarantującego utrzymanie, na ten moment, tracą aż siedem.

Po serii ostatnich pechowych spotkań, kiedy to zgubiliśmy kilka cennych punktów z Rakowem, Jagiellonią, Śląskiem czy Stalą Rzeszów nadchodzi moment ostatniej szansy. Mecz z Gwarkiem  „Zieloni” koniecznie muszą zakończyć z dodatkowymi trzema oczkami na koncie.

Zabrzanie to czerwona latarnia całej ligi, z dorobkiem ledwie 14 punktów okupują ostatnie miejsce w tabeli. Ponadto mogą „poszczycić” się zdecydowanie najsłabszym bilansem bramkowym spośród wszystkich zespołów. W bieżącej rundzie tylko raz udało im się zapunktować, miało to miejsce w 21. kolejce, kiedy to pokonali 1:0… Raków Częstochowa, czyli naszego ostatniego ligowego rywala. Co ciekawe, na samo zwycięstwo Warciarze czekają jeszcze dłużej, bo od 19. kolejki i wygranej z Lechem Poznań 4:1, jednak w przeciwieństwie do Zabrzan po drodze udało nam się kilkukrotnie zanotować remisy.

W rundzie jesiennej oba zespoły mierzyły się ze sobą, wówczas górą byli „Zieloni”, którzy pewnie wygrali 4:1. Mocno wierzymy w przełamanie naszego zespołu i to już w sobotnim starciu z Gwarkiem Zabrze, bo jeśli nie teraz, to kiedy?

Warta Poznań – Żaki Szczecin

8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, 23.04 godz. 14:00, ul. Gdańska 1

Juniorzy młodsi rozpoczynają rundę rewanżową pojedynkiem z Żakami Szczecin. Warciarze są zdecydowanym faworytem nie tylko tego starcia, ale i całej ligi, gdyż z kompletem siedmiu zwycięstw po siedmiu kolejkach pewnie przewodzą w tabeli.

Zawodnicy z Pomorza Zachodniego walczą o zupełnie inne cele. Dorobek sześciu punktów w siedmiu dotychczasowych kolejkach pozwala na zajmowanie 6. pozycji w tabeli ligowej, z zaledwie punktem przewagi nad strefą spadkową. Żacy mają bardzo duży problem ze skutecznością gry w defensywie. Stracili jak dotąd aż 19 bramek, co jest zdecydowanie najsłabszym wynikiem spośród wszystkich zespołów.

Na otwarcie ligowych zmagań w rundzie wiosennej Warciarze rywalizowali już z Żakami, wówczas mecz zakończył się wygraną naszych zawodników 4:2 i nie mielibyśmy nic przeciwko, aby sobotnie starcie zakończyło się podobnym wynikiem.

Lotos Gdańsk – Warta Poznań

8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15, 23.04 godz. 14:00, Gdańsk

Nasi trampkarze podobnie jak ich starsi koledzy z Akademii od najbliższej kolejki rozpoczną rundę rewanżową w CLJ. Po 7. seriach spotkań „Zieloni” zajmują 3. pozycję, a do prowadzącego Lecha Poznań tracą cztery punkty, więc wciąż z dużymi nadziejami na walkę o najwyższe cele w rundzie wiosennej.

O ile podopieczni trenera Daniela Ledziona radzą sobie wzorowo w spotkaniach przed własną publicznością, o tyle w meczach wyjazdowych sytuacja jest zupełnie odwrotna. W dotychczasowym dorobku „Zieloni” mają 12 punktów na swoim koncie. Niestety żaden z nich nie został wywalczony w meczach wyjazdowych. Na inaugurację rundy wiosennej Warciarze pokonali Gdańszczan 4:1, dlatego mocno liczymy w przełamanie wyjazdowej klątwy już w tej kolejce.

Warta Poznań – MUKS PS Kostrzyn nad Odrą

6. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U-15, 23.04 godz. 14:00, ul. Warmińska 1

Zespół naszych dziewcząt wraca do rywalizacji ligowej po dwutygodniowej przerwie starciem z MUKS Kostrzynem nad Odrą. W składzie Warty znajdzie się aż siedem zawodniczek, które kilka dni temu otrzymały powołanie do kadry województwa na mecz z reprezentantkami Pomorza. Maria Golec, Zofia Wojciechowska, Oliwia Senger, Apolonia Kościelak, Michalina Szymańska, Martyna Pawlicka oraz Maria Drzewiecka – to na nich w dużej mierze będzie spoczywać rezultat sobotniego pojedynku. Wierzymy, że dziewczęta będą dodatkowo zmotywowane i potwierdzą przewagę nad rywalkami.

Dla obydwu zespołów to mecz ze stawką zdecydowanie wyższą niż „tylko trzy punkty”, gdyż w zasadniczej fazie rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki, a o kolejności miejsc 2-5 decyduje na ten moment mała tabela, a cztery drużyny mają dokładnie taką samą liczbę punktów.

W tym gronie znajdują się między innymi podopieczne trenera Łukasza Nowaka oraz MUKS PS Kostrzyn. Trzy punkty to absolutny priorytet, gdyż przegrany niemal na pewno wypada z rywalizacji o awans.

Mocno wierzymy w nasze dziewczęta i trzymamy kciuki za wszystkie nasze zespołu!