Akademia Warty Poznań, terminarz, gra

Sobotni rozkład jazdy z CLJ

W sobotę od godziny 10:00 do godziny 16:00 pięć naszych zespołów rozegra swoje spotkania w CLJ. Cztery z nich odbędą się na poznańskich obiektach, a jeden w pobliskim Popowie – to zwiastuje tylko duże emocje.

Warta Poznań U-18 : Jagiellonia Białystok Sobota, godzina 12:00, Poznań, ul. Warmińska 1

Cel najstarszych reprezentantów naszej Akademii na ten moment i chyba już do końca sezonu się nie zmieni, to walka o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów. Z tego powodu każdy punkt jest dla Warciarzy na wagę złota, a starcia z rywalami ze środka tabeli jest szansą na podreperowanie swojego bagażu punktowego. Jagiellonia Białystok to rywal, z którym na własnym terenie z pewnością musimy powalczyć o zwycięstwo. Zespół z Podlasia znajduje się na 9. miejscu w ligowej tabeli, a jego największym problemem jest stabilizacja formy, gdyż dobre występy często przeplatają tymi dużo słabszymi. Od dłuższego czasu nie potrafią zapunktować w choćby dwóch spotkaniach z rzędu. Ostatni raz taka sztuka udała im się w połowie października, to z pewnością nie może być powodem do dumy dla zespołu, który przez dłuższy czas rundy jesiennej znajdował się górnej części tabeli.

W tym sezonie obydwa zespoły mierzyły już się ze sobą. Miało to miejsce w 6. kolejce, wówczas to góra byli białostoczanie, którzy wygrali z Wartą 2:1. Nasi zawodnicy po 20. seriach gier znajdują się na 15. miejscu, które zagrożone jest spadkiem, jednak do bezpiecznej pozycji tracą tylko dwa punkty.

Warta Poznań U-17 : AP Reissa Poznań Sobota, godzina 12:00, Poznań, ul. Gdańska 1

Rozpędzona zielona lokomotywa notuje czwarty przystanek w tej rundzie po kolejne trzy punkty. Drużyna juniorów młodszych jak burza zdobywa kolejne skalpy z ligowych boisk i od pierwszego meczu nowej rundy znajduje się na pozycji lidera. Po zwycięstwach nad Żakami, Lechem i Pogonią teraz podopiecznych trenera Kamila Szulca czeka derbowy pojedynek z Akademią Piłkarską Reissa, która również głęboko liczy na włączenie się do walki o najwyższe cele. Po porażce na inaugurację rundy z Pogonią Szczecin, w dwóch kolejnych meczach zdobyli cztery punkty i znajdują się obecnie na 4. pozycji z pięciopunktową stratą do naszego zespołu. To z pewnością będzie bardzo ciekawy pojedynek.

Lech Poznań : Warta Poznań U-15 Sobota, godzina 12:00, Popowo

Można powiedzieć, że to pojedynek wagi ciężkiej w lidze trampkarzy. Derby z Lechem, to coś co elektryzuje wszystkich na każdym szczeblu rozgrywek. Obydwa zespoły mają taki sam bilans punktowy po trzech kolejkach gier. Dwa zwycięstwa i jedna porażka, to sprawia, że obydwa zespoły są swoimi sąsiadami w ligowej tabeli. Jednak dzięki 11 zdobytym bramkom to Warciarze są liderami i oby tak zostało do końca rozgrywek.

W tej rundzie doszło już do dwóch pojedynków pomiędzy Wartą a Lechem w rozgrywkach CLJ. Miało to miejsce dwa tygodnie temu, wówczas to U-18 Warty wygrali z rówieśnikami Kolejorza 4:1, a w starciu juniorów młodszych również górą byli Warciarze, którzy pokonali Lecha 4:2. Czy do tego grona dołączy również zespół trenera Daniela Ledziona?

Warta Poznań WU-17 : Pogoń Tczew Sobota, godzina 14:00, Poznań, ul. Gdańska 1

Zaraz po meczu chłopców na boisku przy ulicy Gdańskiej zameldują się podopieczne trener Anny Jankowskiej. Nasza najstarsza żeńska drużyna podejmować będzie Pogoń „Gościniec nad Wisłą” Tczew, czyli zespół, który walczy o zupełnie inne cele. Przyjezdne zgromadziły na swoim koncie ledwie cztery punkty i trudno wyobrażać sobie, aby po sobotnim spotkaniu miały ich więcej. Swoją wartość Warcianki muszą potwierdzić w boiskowej rywalizacji, jednak mimo braku w kadrze Jagody Cyraniak, która wraz z reprezentacją Polski walczy o awans na EURO, trudno wyobrazić sobie inny końcowy rezultat jak zwycięstwo „Zielono-białych”. Zwłaszcza, że w ostatniej kolejce udało się w efektownym stylu pokonać AP Lotos Gdańsk, dlatego mocno liczymy na przedłużenie dobrej passy.

W tym sezonie obydwa zespoły już mierzyły się ze sobą. Miało to miejsce w 3. kolejce, wówczas górą były zawodniczki Warty, które pewnie pokonały Pogoń 8:0.

Warta Poznań WU-15 : UKS Victoria SP2 Sianów Sobota, godzina 10:00, Poznań, ul. Warmińska 1

Podopieczne trenera Łukasza Nowaka wciąż czekają na pierwsze ligowe punkty. Po dwóch seriach gier i nieszczęśliwych porażkach, najpierw 3:4 z AZS UAM Poznań, a następnie z AP Lotos Gdańsk 0:1, przyszedł czas na spotkanie z drużyną, która po dwóch kolejkach znajduje się w podobnym położeniu. UKS Victoria SP2 Sianów również nie zaznała jeszcze smaku zdobyczy punktowej w tej rundzie. W 1. kolejce zawodniczki z Pomorza Zachodniego przegrały z Lotosem aż 0:10, a tydzień później 1:5 z MUKS PS Kostrzyn nad Odrą. W 3. kolejce z pewnością te złe serie ktoś zakończy. Głęboko wierzymy, że będą to zawodniczki Warty Poznań.