Grała CLJ. Podsumowanie ostatniej serii gier

Za nami kolejny weekend zmagań młodych Warciarzy i Warciarek w Centralnej Lidze Juniorów. Doskonałą formę potwierdzili juniorzy młodsi, na właściwe tory wrócili trampkarze, a pierwsze zwycięstwo w tej rundzie odniosły dziewczęta.

Legia Warszawa 3:1 Warta Poznań U-18

Nasi zawodnicy w tym spotkaniu nie byli faworytami, gdyż jechali na teren bardzo wymagającego rywala, który walczy o najwyższe cele. Jednak w poprzedniej kolejce zawodnikom trenera Przemysława Bereszyńskiego udało się w dobrym stylu pokonać Lecha Poznań, więc po cichu liczyliśmy na wywalczenie choćby remisu z wyżej notowanym rywalem. Niestety „Wojskowi” aż trzykrotnie znaleźli drogę do bramki. Nasi zawodnicy odpowiedzieli tylko raz, za sprawą rezerwowego, Eryka Włodarczaka, i ze stolicy wróciliśmy bez punktów.

Po 20. kolejkach Warta plasuje się 15. pozycji. Do pierwszej bezpiecznej pozycji, która gwarantuje utrzymanie tracą tylko dwa punkty.

Skład: Król – Walczak, Kultys, Żerkowski, Wajman – Kluczyński, Falbierski, Sarbinowski, Woroch, Nęcka – Siedlecki;

Ławka rezerwowych: Topolski, Pachnik, Konopacki, Włodarczak, Rudawski, Gawecki;

Pogoń Szczecin 2:3 Warta Poznań U-17

W starciu dwóch zespołów z ligowego szczytu, z kompletem zwycięstw, pewne było, że czyjaś seria dobiegnie końca. Po niezwykle emocjonującym pojedynku to „Zieloni” mogą pochwalić się trzema wygranymi w trzech spotkaniach. Po bramkach Kacpra Adamczyka, Aleksandra Sadowskiego oraz Bartosza Pitucha udało się zachować pozycję lidera.

Skład Dubel: Jasiński, Adamczyk, Urbaniak, Rola, Flis, Adamowicz, Rzeźnik, Sadowski, Pituch, Pawłowski;

Ławka rezerwowych: Stachowiak, Piechnicki, Janik, Niepsuj, Kowalski, Dolata, Wesołek;

Warta Poznań U-15 3:0 JAcademy Bydgoszcz

Po zeszłotygodniowej porażce z zespołem Radunia PG Stężyca, trampkarzom bardzo zależało, aby wrócić na zwycięską ścieżkę, i to im się udało. Warciarze pewnie pokonali przed własną publicznością zawodników z Juventus Academy 3:0. Na listę strzelców wpisali się Kuba Ganowski, Marcel Kurowski oraz Mikołaj Górny. Dopisane kolejne trzy punkty pozwoliły awansować na pozycję lidera.

Skład: Bleja – Pawlicki, Roth, Zieliński, Klóska – Śmiechowski, Bryja, Ganowski, Szalaty, Kurowski – Górny;

Ławka rezerwowych: Fornalik, Jaroszewski, Schade, Rzeźnik, Budych, Majsner;

AP Lotos Gdańsk 1:4 Warta Poznań WU-17

Przed naszymi starszymi dziewczętami stało bardzo trudne wyzwanie. Mecz z AP Lotosem w Gdańsku nigdy nie należą do łatwych zadań. Gospodynie przed 11. kolejką CLJ plasowały się na pozycji wiceliderek, jednak zawodniczki trener Anny Jankowskiej są znane ze swojej nieustępliwości i charakteru.

Słowa te potwierdziły w ostatnim spotkaniu, gdyż od pierwszych minut to Warcianki ruszyły do ostrych i zdecydowanych ataków. Wynik otworzyła Roksana Jagodzińska, na 2:0 podwyższyła Matylda Kościelak. W drugiej połowie drugie trafienie zaliczyła jeszcze Roksana , a czwartą bramkę zdobyła Julia Rusinek. Gospodynie było stać tylko na jedno trafienie, co pozwoliło naszym zawodniczkom na zdobycie pierwszych punktów w rundzie wiosennej. Po 11. kolejkach Warcianki zajmują 4. pozycję w tabeli ze stratą siedmiu punktów do prowadzącego Stomilu Olsztyn.

Skład: Darol – Matuszek, Polak, Betka, Budasz – Tokar, Kościelak, Pawlak, Greser – Jagodzińska, Hennig;

Ławka rezerwowych: Rejewska, Gawrońska, Rusinek, Depczyńska;

AP Lotos Gdańsk 1:0 Warta Poznań U-15

Naszym młodszym piłkarkom bardzo zależało, aby powtórzyć wynik starszych koleżanek z zespołu U-17. Spotkanie miało niestety inny przebieg. Jedyną bramkę, która zdecydowała o wyniku rywalizacji, strzeliły gospodynie, pewnie wykorzystując rzut karny. Niestety podopieczne trenera Łukasza Nowaka przynajmniej do 3. kolejki CLJ będą musiały poczekać na pierwsze ligowe punkty.

Skład: Senger – Urbaniak, Kościelak, Szymańska, Glogier, Pawlicka, Wojciechowska, Golec, Drzewiecka, Michalik, Andrzejczyk;

Ławka rezerwowych: Talaga, Ossowska, Włodarska, Pietroń, Bartkowiak;