Wraca CLJ! Harmonogram meczów Akademii

Rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów budzą się z zimowego snu, jednak póki co tylko zespoły chłopców. W ten weekend rozpocznie się prawdziwa weryfikacja dyspozycji i kadr naszych zespołów na tle najlepszych w całym kraju.

Juniorzy starsi A1 (2003/04) – WKS Śląsk Wrocław

Ligowe zmagania spośród drużyn naszej Akademii rozpoczną najstarsi zawodnicy, czyli zespół U-18. Po 17. kolejkach CLJ Warciarze plasują się na 14. miejscu w tabeli, które jest zagrożone spadkiem. Strata do bezpiecznej lokaty wynosi tylko dwa oczka, dlatego tym istotniejsze jest, aby walczyć o każde ligowe punkty już od najbliższej kolejki.

Pierwszym rywalem w rundzie wiosennej podopiecznych trenera Przemysława Bereszyńskiego będzie WKS Śląsk Wrocław. Gospodarze sobotniego starcia obecnie plasują się na 10. pozycji w tabeli ligowej, a poprzednie starcie pomiędzy Wartą a Śląskiem zakończyło się wynikiem 2:2. To sprawia, że „Zielono-biało-czerwoni” przystąpią do tego spotkania w roli lekkiego faworyta.

Warciarze mają za sobą, jednak dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Na pięć rozgranych meczów kontrolnych z mocnymi rywalami aż cztery zakończyły się zwycięstwem naszych zawodników, w tym najbardziej efektowne z seniorami IV-ligowej Obry Kościan oraz V-ligowej Noteci Czarnków. Pozwala nam to głęboko wierzyć, że w rundzie wiosennej zawodnicy trenera Bereszyńskiego pokażą swoje nowe, skuteczniejsze oblicze i awansują w ligowej tabeli.

Juniorzy młodsi B1 (2005/06) : Żaki Szczecin

Rozgrywki w rocznikach U-17 oraz U-15 toczą się nieco innym systemem niż w U-18. Tutaj każda runda to osobne rozgrywki, dlatego start rundy wiosennej wiąże się z rozpoczęciem ligowych zmagań od 1. kolejki. Jesień była dobra w wykonaniu naszego zespołu, gdyż uplasowali się na wysokiej 2. pozycji w tabeli.

Drużyna Żaków Szczecin jest beniaminkiem w Centralnej Lidze Juniorów, ale mecz z Wartą nie będzie dla niej pierwszyzną, ponieważ podczas zimowych sparingów doszło już do rywalizacji pomiędzy tymi drużynami. Wówczas mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Kamila Szulca 4:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce tego rezultatu w niedzielnym spotkaniu.

Trampkarze C1 (2007) : Lotos Gdańsk UKS

Młodzieżowy Ośrodek Sportu ul Gdańska 1, Sobota godz. 14:00

W meczu 1. kolejki CLJ U-15 grupy B piłkarze Warty Poznań U-15 podejmą trzeci zespół z rundy jesiennej, czyli Lotos Gdańsk. „Zieloni” mają za sobą bardzo dobrą jesień w Lidze Wojewódzkiej, dzięki której awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej CLJ. Zawodnicy trenera Daniela Ledziona w zimowych sparingach imponowali formą, na sześć rozegranych sparingów aż pięciokrotnie kończyli mecze w roli zwycięzców. Rywale również byli bardzo wymagający, gdyż pokonali m.in Akademię Piotra Reissa 4:1, z którą będą to mierzyć się podczas ligowych rozgrywek w połowie kwietnia.