Aleksander Jechura z powołaniem do reprezentacji FUTURE U-16

Zawodnik Akademii Warty Poznań, Aleks Jechura został powołany na zgrupowanie reprezentacji FUTURE rocznika 2006, które odbędzie się w dniach 14-18 marca w Grodzisku Wielkopolskim.

Aleks Jechura jest jedynym przedstawicielem Warty Poznań, który znalazł się na 25-osobowej liście powołanych do reprezentacji FUTURE przez selekcjonera Marcina Włodarskiego.

Czym jest reprezentacja FUTURE? To świeżo powstała idea mająca na celu „dostrzeżenie tych nieoczywistych”. Jest spotkaniem najbardziej obiecujących zawodników późno dojrzewających.

Jak tłumaczy Marcin Dorna, który obecnie pełni obowiązki Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej na łamach Łączy Nas Piłka: – Zawodnicy późno dojrzewający oraz ci urodzeni w drugim półroczu wymagają odpowiedniego podejścia. Wielokrotnie zdarza się, że w swoim roczniku nie mają szansy na przebicie się ze względu na spore różnice w budowie fizycznej. Projekt ten dedykowany jest dla kategorii wiekowych U-15 i U-16. Tak jest również w innych europejskich federacjach, które prowadzą podobne programy. Badania dowodzą, że właśnie w tym wieku dysproporcje rozwojowe są największe.

Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku Aleksa, który urodził się 20 listopada 2006 roku, więc na co dzień rywalizuje z silniejszymi fizycznie zawodnikami.

Aleksandrowi gratulujemy i mocno trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.