Enea kolejny rok wspiera piłkarską Akademię Warty Poznań

Enea już trzeci rok z rzędu wspiera Akademię Warty Poznań, w której trenuje ponad 300 młodych zawodniczek i zawodników. Dodatkowo spółka rozszerza zakres współpracy o patronat nad sekcją kobiet „Zielonych”.

Akademia Warty Poznań ma za sobą wyjątkowy rok. Jest jedyną w kraju, która ma zespoły we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów, czyli najważniejszych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. W CLJ występują: juniorzy starsi, juniorzy młodsi, juniorki młodsze, a awans na najwyższy szczebel wywalczyły jesienią trampkarki starsze i trampkarze starsi.

Osiągnięcie tych sukcesów było możliwe, m.in. dzięki zaangażowaniu Enei, która od 2020 roku wspiera Akademię Warty Poznań – początkowo jako sponsor główny, a w ostatnim roku w roli sponsora strategicznego. Z radością informujemy, że także w 2022 roku krajowy potentat z branży elektroenergetycznej będzie wspierał „Zielonych”.

Logotyp spółki Enea pozostanie w najbardziej eksponowanym miejscu koszulek meczowych drużyn Akademii Warty Poznań, a także zespołu kobiet, który jest na dobrej drodze, by wywalczyć w tym sezonie awans do III ligi.

Bardzo cieszymy się z podpisania umowy, która oznacza przedłużenie współpracy ze spółką Enea. Traktujemy to jako wyróżnienie i dowód na to, że jesteśmy klubem, który jest atrakcyjnym partnerem dla biznesu. Nasza współpraca rozwija się z każdym rokiem i obie strony są z niej zadowolone. Dziękujemy za wsparcie i zaufanie – mówi Bartosz Wolny, prezes Warty Poznań S.A. i dodaje: – Z tak ważnym partnerem Akademia Warty Poznań może rozwijać się nie tylko sportowo. Wsparcie Enei ułatwia nam również realizację planu rozwoju klubu w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Zapowiada się kolejny rok, w którym zorganizujemy wspólnie wiele akcji z myślą o najmłodszych, zachęcając ich do aktywnego spędzania czasu.

Tak jak w minionym roku, najstarszy klub piłkarski w Poznaniu przeprowadzi m.in. akcję „Zasil Wartę swoją energią”. Jest to program popularyzujący aktywność i sprawność fizyczną wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcający do uprawiania sportu, a w szczególności piłki nożnej. Uczestnicy tych zajęć, prowadzonych przez trenerów Akademii Warty Poznań, będą mieli szansę dostać się na treningi do klubu. Ponadto Enea ufunduje stypendia dla najzdolniejszych zawodników akademii „Zielonych”.

Zachęcanie do aktywności ruchowej dzieci i młodzieży jest istotnym elementem zaangażowania społecznego i działań sponsoringowych Grupy Enea. Zależy nam na tym, by dzieci miały szansę na odkrywanie swoich talentów i rozwijanie ich w różnych dyscyplinach sportowych. Wspólnie z profesjonalistami, w ramach nieustannie rozwijanego przez nas programu Enea Akademia Sportu, pomagamy młodym ludziom odkrywać sport, czerpać z niego radość i satysfakcję. Zamiłowanie do aktywności ruchowej kształtowane od najmłodszych lat będzie procentować w dorosłym życiu – podkreśla Marcin Wenzel, kierownik Biura Sponsoringu i Zarządzania Marką w Enei.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce oraz imprez triathlonowych, m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Jest też sponsorem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku

Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich i medalistka igrzysk paraolimpijskich.