Jesień 2021: trampkarze i młodzicy

Zespoły trampkarzy i młodzików w rundzie jesiennej spisały się fenomenalnie i zajęły pierwsze miejsca w swoich ligach! Dyspozycję zawodników ocenili trenerzy wymienionych grup.

Trampkarze C1 – 2007
I trener: Daniel Ledzion
II trener: Jakub Budych

Zespół C1 złożony z zawodników z roczników 2007 oraz 2008 rozgrywał w tym sezonie mecze w I lidze wojewódzkiej C1 gr. 1. Drużyna rozegrała 14 spotkań, z czego 13 wygrała i tylko raz zremisowała. Chłopcy zdobyli łącznie 110 bramek (najwięcej w lidze), a stracili jedynie 6 (najmniej w lidze), w konsekwencji czego wygrali swoją ligę i awansowali do meczów barażowych o Centralną Ligę Juniorów U-15. W pierwszej kolejności trafiliśmy na zwycięzcę I Ligii Wojewódzkiej C1 gr. 2, zespół KKS Kalisz, z którym w dwumeczu wygraliśmy 13:2. W kolejnym etapie baraży trafiliśmy z kolei na zespół z województwa kujawsko-pomorskiego, CWZS Bydgoszcz, który pokonaliśmy 9:1 w dwóch spotkaniach. Tym samym nasz cel o awansie do Centralnej Ligii Juniorów U-15 został zrealizowany.

Poza aspektem wynikowym, cieszy również proaktywny sposób gry, który prezentowaliśmy na przestrzeni tej rundy. Nasi zawodnicy mogli rozwijać się również w sposób indywidualny, który – mamy nadzieję – zaowocuje w niedalekiej przyszłości przejściem do zespołu B1, aby tam rywalizować w Centralnej Lidze Juniorów U-17, a w dalszej perspektywie trafieniem do I zespołu, co jest celem funkcjonowania Akademii. Cieszymy się z dobrych wyników drużyny i awansu do CLJ, ponieważ to da naszym zawodnikom możliwość rywalizacji na wyższym poziomie i dzięki temu będą mogli lepiej się rozwijać, a to właśnie jest dla nas najważniejsze.

Trampkarze C2 – 2008
I trener: Patryk Chabowski
II trener: Radosław Cegielski 

Zawodnicy z rocznika 2008 w rundzie jesiennej zaprezentowali duże umiejętności i potencjał do dalszego rozwoju. Pomimo pojedynczych porażek w meczach kontrolnych w okresie przygotowawczym, widać było konsekwentną realizację wyznaczonych zadań, które przełożyły się na szybkie efekty w postaci wyników. Już w sierpniu zdobyliśmy drugie miejsce za PSV Łódź na mocno obsadzonym turnieju Polish Talent Cup, gdzie wystąpiły między innymi zespoły FASE Szczecin, Lech Poznań, czy Escola Warszawa. Od września wygraliśmy prawie wszystkie mecze w lidze doznając tylko jednej porażki, co ostatecznie dało nam pierwsze miejsce w naszej grupie ligi wojewódzkiej. Kolejne sparingi z silnymi rywalami pokazały, że jesteśmy w stanie rywalizować na wysokim poziomie z każdym, a grudniowa edycja turnieju Polish Talent Cup zakończyła się zdobyciem pierwszego miejsca, wyprzedzając w klasyfikacji Śląsk Wrocław, Wisłę Kraków, czy Lechię Gdańsk.

Każdy zawodnik występujący w drużynie regularnie czyni indywidualne postępy oraz wykazuje chęć do dalszej pracy nad sobą, co stanowi naszą siłę. Mamy świadomość swoich deficytów jako drużyna i w kolejnej rundzie popracujemy nad tym, by być jeszcze lepszym.

Młodzicy D1 – 2009
I trener: Mikołaj Piechowiak
II trener: Piotr Schulze

Dla drużyny z rocznika 2009 była to przełomowa runda, ponieważ nasi zawodnicy wspólnie rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej nr 27 im. Stefana Czarneckiego w Poznaniu, gdzie mogą łączyć treningi piłkarskie z edukacją szkolną. Jak widać po rozgrywkach ligowych oraz meczach kontrolnych. nowe środowisko zdecydowanie pozytywnie wpływa na naszych młodych zawodników.

Zespół młodzika starszego, który występuje na co dzień w I lidze wojewódzkiej, nie miał sobie równych. Drużyna wygrała wszystkie czternaście meczów mistrzowskich, zdobywając czterdzieści dziewięć bramek, a tracąc tylko cztery. „Zieloni” zostawili za swoimi plecami m.in. lokalnych przeciwników: Lecha Poznań oraz Akademię Piłkarską Reissa Poznań.

Oprócz rywalizacji w lidze, zawodnicy z rocznika 2009 rozgrywali prestiżowe sparingi oraz brali udział w dwóch mocno obsadzonych turniejach – w Krakowie oraz SGB w Jarocinie. Z sukcesami mierzyli się z takimi klubami jak: Wisła Kraków, Cracovia KrakówRFS Ryga, Polonia Warszawa, FC Zbrojovka Brno oraz ŁKS Łódź. W najbliższym czasie w ramach przygotowań do piłki 11-osobowej drużyna zmierzy się z lokalnymi rywalami, ale też z takimi zespołami jak Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin, Widzew Łódź czy wspomniany ŁKS Łódź.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w zespole zostali Igor Smoliński (22 bramki,10 asyst), Jan Marszewski (18 bramek, 5 asyst) i Wojciech Remisz (13 bramek, 3 asysty). Zawodnikiem z największą liczbą kluczowych asyst został Kacper Wybieralski (3 bramki, 13 asyst). Wielu z nich miało okazję uczestniczyć w meczach o punkty oraz konsultacjach szkoleniowych kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2009. Wśród licznej grupy wyróżnionych zawodników znaleźli się: Kacper Wybieralski, Patryk Szuba, Jan Marszewski, Szymon Dudka, Jakub Lewandowski, Igor Smoliński, Nikodem Zieliński oraz Benjamin Wałuszko.

Młodzicy D2 – 2010
I trener: Piotr Mydlikowski
II trener: Adam Galas

Zespół z rocznika 2010 rozpoczął przygotowania do sezonu 2 sierpnia. W skład drużyny wchodzi 19 zawodników, z czego trójka została transferowana tego lata. W rundzie jesiennej zespół rywalizował w I lidze wojewódzkiej D2, w której zakończył rozgrywki na pierwszym miejscu, zdobywając 29 punktów, strzelając przy tym 50 goli i tracąc zaledwie 14. W obecnym sezonie zespół wziął udział w dwóch turniejach międzynarodowych rozgrywanych w Krakowie oraz w Licheniu. Poza tym rywalizowaliśmy na poziomie ogólnopolskim w grach kontrolnych z zespołami m.in. Pogoni Szczecin, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze czy Jagiellonii Białystok. Uzyskane wyniki w rywalizacji z czołowymi akademiami dają nam sporo satysfakcji, co utwierdza nas w tym, że jesteśmy w stanie konkurować z najlepszymi w Polsce i mieć możliwość weryfikacji naszych zawodników na tle krajowym. Rundę jesienną kończymy w dobrych nastrojach z przekonaniem, że rozwinęliśmy poszczególnych zawodników pod kątem indywidualnym oraz wykonaliśmy krok do przodu na płaszczyźnie szkoleniowej i organizacyjnej. Z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną.