Jesień 2021: Orliki

W tym sezonie po raz pierwszy zespoły orlików rywalizowały bez punktacji w tabeli, co pozytywnie wpłynęło na rozwój indywidualny zawodników. Trenerzy podsumowali zmagania w rundzie jesiennej, podkreślając dobrą postawę swoich podopiecznych.

Orliki E1 – 2011
I trener: Radosław Cegielski
II trener: Bartosz Tomaszewski

Zawodnicy drużyny z rocznika 2011 brali udział w rozgrywkach I ligi okręgowej E1, rywalizując z rówieśnikami w piłce 7-osobowej. W lidze orlików starszych nie była prowadzona klasyfikacja punktowa, nie miało to jednak wpływu na poziom zaangażowania zawodników. Orliki rywalizowały również w rozgrywkach II ligi okręgowej D2, gdzie mieli możliwość sprawdzenia się na tle starszych przeciwników oraz zaadaptowania do wymagań piłki 9-osobowej. Zakończyliśmy zmagania na trzecim miejscu, rywalizacja była jednak bardzo wyrównana. Poza rozgrywkami ligowymi, zawodnicy drużyny E1 brali udział w turniejach m.in. „O Puchar F. Krygiera” w Szczecinie, „SBG Jarocin Cup” oraz turnieju „Rewalandia” gdzie mierzyliśmy się z topowymi akademiami. Harmonogram rozgrywek uzupełniały gry kontrolne. Rozgrywki odbywały się zarówno w formule 9v9, jak i 7v7 (często w formie trójmeczów). Poziom drużyn przeciwnych był optymalnie dopasowany, a zawodnicy mogli spędzić na boisku sporo minut. Cieszy fakt, że mali piłkarze coraz lepiej odnajdują się w sytuacjach boiskowych. Wysoki poziom zaangażowania poparty doświadczeniami zdobytymi podczas treningów oraz rywalizacji w wyżej wymienionych rozgrywkach upewniła nas, że runda jesienna sezonu 2021/22 w dużym stopniu wpłynęła na rozwój zawodników.

W trakcie rundy zespół miał też okazję zintegrować się z zawodnikami sekcji amp futbolu Warty Poznań poprzez wspólną rywalizację na boisku. Chłopcy nauczyli się również jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami, co pokazuje, że w Warcie Poznań stawiamy nie tylko na rozwój sportowy, ale staramy się też edukować i wychowywać.

Orliki E2 – 2012
I trener: Bartosz Bejma
II trener: Patryk Chabowski

Do rundy jesiennej zespół z rocznika 2012 przystąpił w dwóch ligach WZPN: E2 Orlik – forma turniejowa (8 spotkań) oraz E1 Orlik (liga, 10 spotkań).

Przez okres czterech miesięcy mocno pracowaliśmy nad działaniami indywidualnymi i grupowymi. Treningi często miały charakter techniczno-taktyczny pod kątem rozumienia gry, przeplatane aspektami motorycznymi i mentalnymi. Warto tutaj podkreślić, że obszar mentalny był rozwijany pod kątem dobrego wychowywania i wskazywania odpowiednich wartości moralnych. Dobrym tego przykładem jest chociażby spotkanie z zawodnikami i sztabem sekcji amp futbolu Warty Poznań.

Brak wyników i końcowych tabel spowodowały, że rozwój indywidualny chłopców stał się nadrzędny dla wszystkich. Zawodnicy mogli bez większej presji zwrócić uwagę na szczegóły, które podnosiły ich umiejętności, a w dalszym etapie przekładały się na lepszą grę całego zespołu. Można było zauważyć, że z każdym meczem chłopacy robili progres i zaczęli przekładać ćwiczone na treningu zachowania na mecz, w danej fazie atakowania i bronienia. Trenerów cieszy także fakt, że zawodnicy szybko przyswajali rozumienie gry, które jest mocno akcentowane w naszej metodologii szkolenia.

Poza rywalizacją w rozgrywkach WZPN m.in. z Polonią Środa Wlkp., AP Reissa Poznań i wieloma innymi zespołami w regionie, a także klubem partnerskim Gol Brodnica, mieliśmy okazję mierzyć się również z topowymi akademiami w Polsce, m.in. Śląsk Wrocław, KGHM Zagłębie Lubin, Lech Poznań, Legia Warszawa, Cracovia Kraków, Miedź Legnica, Chrobry Głogów i FC Wrocław. Zawodnicy potrafili rywalizować z takimi zespołami jak równy z równym.