Jesień 2021: żacy i skrzaty

Rozgrywki w tym roku dobiegły już końca, a nasi zawodnicy mają za sobą cztery miesiące piłkarskiej gry. W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 najmłodsze zespoły Akademii Warty Poznań rywalizowały głównie w turniejach oraz meczach kontrolnych. Trenerzy poszczególnych roczników podsumowali występy swoich podopiecznych.

Żacy F1 – 2013
I trener: Michał Gościniak
II trener: Adam Andrzejczyk

Drużyna żaków starszych z rocznika 2013 w rundzie jesiennej brała udział w bardzo wielu turniejach oraz grach kontrolnych. Ze względu na potrzebę dostosowania poziomu umiejętności dla chłopców, zdecydowaliśmy się na udział zarówno w turniejach Żaków WZPN w swoim roczniku jak i w turniejach Orlików w roczniku starszym. Był to więc początek przygody z piłką 7-osobową i grą na boiskach typu „Orlik”. Obecna charakterystyka rozgrywek bez zapisywania wyników i tabel w żaden negatywny sposób nie wpłynęła na poziom zaangażowania chłopców. Ich chęć zwycięstwa oraz potrzeba dobrej zabawy nie jest związana ze sztucznym liczeniem punktów oraz bramek. Cieszy również to, że coraz bardziej świadomi rodzice dostrzegają ten sam aspekt.
Naszym głównym zadaniem był kompleksowy rozwój chłopców pod kątem ogólnej sprawności fizycznej, umiejętności technicznych, ale też rozumienia gry zgodnego z naszą metodologią szkolenia. Pracowaliśmy głównie nad kreatywnością, decyzyjnością oraz zachęcaliśmy do odważnej gry. Dużą uwagę poświęcamy również na pracę w zakresie mentalności i wychowania zawodników. Są to aspekty najistotniejsze w długim procesie rozwoju.

W lidze Żaków mierzyliśmy się z Akademią Piłkarską Reissa Poznań, Akademią Piłkarską Oborniki oraz Lechem Poznań. Turnieje te były rozgrywane na obiektach wszystkich drużyn i cechowały się przede wszystkim bardzo dobrą organizacją oraz wysokim poziomem umiejętności dzieci. Bardzo wiele rozegranych minut oraz wyrównana rywalizacja znacząco wpłynęły na rozwój chłopców. W lidze Orlika zmierzyliśmy się Akademią Młodego Piłkarza Poznań, Lotnikiem Poznań oraz Przemysławem Poznań. Rozgrywki te charakteryzowały się dużą walecznością oraz dużą atrakcyjnością. Padało mnóstwo bramek oraz można było zaobserwować bardzo wiele ciekawych akcji.

Poza tym braliśmy udział w turniejach i grach kontrolnych, w których mierzyliśmy się z drużynami z największych akademii w Polsce. Rozgrywaliśmy m.in. turniej w Szczecinie, gdzie zmierzyliśmy się  z Górnikiem Zabrze, Lechią Gdańsk czy Pogonią Szczecin. Rozegraliśmy również wartościowe gry kontrolne z takimi zespołami jak Śląsk Wrocław czy Widzew Łódź. Na koniec tej bardzo intensywnej rundy chłopcy rozegrają turniej na obiektach Ślęzy Wrocław oraz turniej klubów partnerskich, z którymi współpracuje nasza Akademia.

Żacy F2 – 2014
I trener: Adam Andrzejczyk
II trener: Michał Gościniak

Drużyna żaków z rocznika 2014 w rundzie jesiennej brała udział w ośmiu turniejach pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W rywalizacji z zespołami AP Reissa Poznań, Sucharów Suchy Las oraz Wielkopolską Komorniki, nie było prowadzonych wyników oraz tabel, a zawodnicy bez zbędnej presji skupili się na przełożeniu założeń z treningów na grę, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji. Oprócz rozgrywek związkowych, ‘’Zieloni’’ rozegrali gry kontrolne m.in. z zespołami Zagłębia Lubin, Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego, Polonią Środa czy Falubazem Zielona Góra. Wzięli również udział w turniejach w Lubinie, Lesznie oraz Kole, a na koniec roku czeka ich jeszcze wyjazd do Wrocławia i gra w prestiżowym turnieju ‘’Ślęza Cup’’. Zawodnicy na treningach z dobrym efektem realizują cele programu szkolenia Akademii, rozwijając przy tym swoją sprawność ogólną, pewność siebie, odwagę, zdolność podejmowania odpowiednich boiskowych decyzji, a także przede wszystkim pasję i radość z uprawiania sportu.

Skrzaty G1 – 2015/16
I trener: Wiktor Kopczyński
II trener: Łukasz Goiński / Kacper Kmieciak

W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 zespół skrzatów utworzyli chłopcy urodzeni w latach 2015 i 2016. Drużyna odbywała dwa treningi w tygodniu oraz rywalizowała w turniejach Skrzatów pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W weekendy, w których turnieje związkowe się nie odbywały, chłopcy rozgrywali gry kontrolne z rówieśnikami z klubów partnerskich oraz innych lokalnych klubów piłkarskich. Zawodnicy zasłużyli na wyrazy uznania za pasję, którą wkładali w treningi piłkarskie. Do stawianych zadań podchodzili z pełnym zaangażowaniem i radością, co jest szczególne ważne w tej kategorii wiekowej. W sezonie jesienno-zimowym zespół brał udział w licznych turniejach halowych oraz grach kontrolnych w różnych formułach: 4×4 na dwie bramki, 4×4 na cztery bramki oraz 3×3 na cztery bramki i 3×3 na dwie bramki. Liczymy, że różnorodność stawianych wyzwań przed tymi młodymi chłopcami zaowocuje harmonijnym rozwojem piłkarskim.