Warsztaty szkoleniowe PZPN: centralne ligi juniorów

W poniedziałek, 6 grudnia w Poznaniu odbyły się warsztaty organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej dotyczące aspektów szkoleniowych związanych z CLJ U-18, U-17 i U-15 oraz rozgrywkami i selekcją do Kadr Wojewódzkich. W spotkaniu uczestniczyło czterech przedstawicieli Akademii Warty Poznań.

Warsztaty miały na celu wypracowanie wspólnego modelu działania, a także wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska piłki młodzieżowej. Poniedziałkowe spotkanie w poznańskim Novotelu dotyczyło klubów z makroregionu północno-zachodniego, czyli województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Na szkolenie zostali zaproszeni trenerzy zespołów grających w ligach centralnych oraz dyrektorzy poszczególnych akademii. Wartę Poznań reprezentowali zatem dyrektor Wojciech Tomaszewski oraz trenerzy Marcin Winiecki (U-18), Kamil Szulc (U-17) i Daniel Ledzion (U-15).

– Myślę, że tego typu spotkania to bardzo dobra inicjatywa ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz dyrektora sportowego, pana Marcina Dorny. Wszystkim – związkowi, klubom i trenerom – powinno zależeć na właściwym rozwoju swoich zawodników, grających zarówno w Centralnych Ligach Juniorów, jak i powoływanych do młodzieżowych reprezentacji Polski. Tylko spójność i zrozumienie w działaniach tych podmiotów będą miały na to wpływ – ocenił Wojciech Tomaszewski.

Główne tematy spotkania dotyczyły proaktywności trenerów, zawodników i całych zespołów, a także elementów taktycznych gry. Na koniec trenerzy uczestniczyli w panelu dyskusyjnym, podczas którego omawiali strukturę rozgrywek, projekt zmian oraz wyzwania współzawodnictwa na poziomie CLJ.

Fot. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej