Trener Marcin Ścisłowski na stażu w Bayer 04 Leverkusen

Trener przygotowania mentalnego w Akademii Warty Poznań, Marcin Ścisłowski odbył staż w ramach kursu UEFA Elite Youth A. Szkoleniowiec przebywał na naukach w niemieckim klubie występującym w rozgrywkach Bundesligi, Bayer 04 Leverkusen.

Staż był organizowany wspólnie przez wspomniany klub oraz Szkołę Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kilkudniowy pobyt obfitował w zajęcia teoretyczne i praktyczne, które wniosły nową wiedzę szkoleniową.

– Podczas warsztatów przedstawiono nam wiele informacji na temat pracy w Akademii Bayer 04 Leverkusen. Mogliśmy obserwować trening drużyny młodzieżowej, a także mecze w kategoriach U-15 oraz U-17 z udziałem klubów SC Köln, 1. FC Köln i Borussia Dortmund. Byliśmy również na spotkaniu 2. kolejki Bundesligi pomiędzy Bayerem Leverkusen a Borussią Mönchengladbach – podsumował trener Ścisłowski.

– Był to dla mnie niesamowicie owocny czas. Miałem możliwość przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca z uzdolnioną młodzieżą w klubie Bundesligi. Zobaczyłem dzięki temu zarówno różnice, jak i podobieństwa w porównaniu z pracą w akademiach w Polsce. Bardzo chciałbym podziękować trenerowi Sławomirowi Czarnieckiemu za otwartość i poświęcony czas – dodał szkoleniowiec.