Trenerzy Akademii Warty Poznań przeszli kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy dla sztabu Akademii

Trenerzy i fizjoterapeuci Akademii Warty Poznań wzięli udział w kursie pierwszej pomocy, podczas którego uczyli się szybkiego i świadomego reagowania w sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Wszystko to w trosce o naszych podopiecznych, aby zawsze mogli czuć się bezpiecznie na boisku. 

O tym, jak ważne są pierwsze minuty po omdleniu i zatrzymaniu akcji serca, przekonali się kibice podczas niedawnych Mistrzostw Europy, gdy na murawie walczył o życie duński piłkarz, Christian Eriksen. Pomoc wykwalifikowanych medyków i szybka reakcja przyczyniły się wówczas do uratowania zawodnika, jednak takich specjalistów najczęściej brak na co dzień podczas treningów i meczów. Dlatego niezwykle ważna jest wiedza jak postępować w takich przypadkach, aby dać szansę na przeżycie.

Trenerzy oraz członkowie sztabu medycznego Akademii Warty Poznań są odpowiedzialni za młodych zawodników i zawodniczki, dlatego znajomość reanimacji jest dla nich pierwszorzędna. Dzięki firmie Medevac.pl mogli przejść profesjonalny kurs pierwszej pomocy i odświeżyć wiedzę związaną z prawidłową reakcją w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia. Podczas szkolenia ćwiczyli ocenę funkcji życiowych, układanie w pozycji bezpiecznej, resuscytację, a także użycie defibrylatora, który jest kluczowy w przypadku zatrzymania akcji serca. Te zajęcia z pewnością będą wartościowe dla całej Zielonej Rodziny, nie tylko trenerów, ale przede wszystkim zawodników.