Ruszyły zapisy na Warta Camp 2021

Podsumowanie letnich zgrupowań PZPN

Zawodnicy i zawodniczki Akademii Warty Poznań mieli za sobą udane rozgrywki, co zaprocentowało powołaniami na wakacyjne zgrupowania organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie na turnusach Letniej Akademii Młodych Orłów oraz Talent Pro przebywało dziesięcioro graczy oraz trzech trenerów „Zielonych”. 

Jedynym zawodnikiem Akademii Warty Poznań powołanym na obóz Talent Pro został Piotr Kruk, który na co dzień jest bramkarzem w zespole juniorów B2. Czternastolatek znalazł się w 50-osobowym gronie najlepszych zawodników wybranych spośród wszystkich akademii w kraju. Z kolei na żeńską edycję zgrupowania pojechały cztery zawodniczki zespołu juniorek: Zofia Budasz, Jagoda Cyraniak, Martyna Łuczak oraz Roksana Jagodzińska, która jest transferowana do Klubu z Obry Zbąszyń. Oprócz młodych piłkarek, na turnus została powołana również trener Anna Jankowska, która zasiliła sztab szkoleniowy PZPN.

Dziewczęta, tym razem z zespołu trampkarek, otrzymały także powołania na Letnią Akademię Młodych Orłów. W zgrupowaniu w Wałbrzychu wzięły udział Oliwia Senger i Zofia Wojciechowska z rocznika 2007, a także Alicja Ossowska z rocznika 2008. Na LAMO pojawiła się też męska delegacja Warty Poznań. Do 80-osobowej kadry zostali powołani Olaf Bleja i Milan Wojtaszek z rocznika 2008, obaj grający na co dzień w starszym roczniku trampkarzy. Z kolei w sztabie szkoleniowym znaleźli się trenerzy Wojciech Tomaszewski, pełniący funkcję głównego szkoleniowca i dyrektora Akademii Warty Poznań oraz Daniel Ledzion, trener zespołu trampkarzy C1 oraz koordynator działu metodologii.

Dla naszych zawodników i zawodniczek była to okazja do trenowania wśród wyróżniających się młodych piłkarzy z całego kraju. Dzięki zajęciom z doświadczonymi polskimi szkoleniowcami, mogli doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nową wiedzę, która niewątpliwie przyda im się w dalszym rozwoju sportowym.

Fot. Łukasz Grochala