Zawodniczki Warty Poznań powołane do kadr PZPN WZPN

Powołania zawodniczek do kadr PZPN i WZPN

Aż siedemnaście zawodniczek Akademii Warty Poznań zostało powołanych na zgrupowania kadry Polski U-15 i U-17 oraz kadry wojewódzkiej WZPN U-14 i U-15. Wszystkie turnusy odbędą się w dniach 16-19 sierpnia.

Na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 15 pojedzie siedem zawodniczek: Zofia Budasz, Julia Hennig, Matylda Kościelak, Martyna Łuczak, Weronika Polak, Julia Tokar oraz Roksana Jagodzińska, która trenuje obecnie z zespołem „Zielonych” i już wkrótce przeniesie się do Klubu z Obry Zbąszyń. Dziewczęta będą szkoliły się w Piasecznie pod okiem selekcjonerki Pauliny Kawalec.

W tym samym czasie, ale w Gniewinie, odbędzie się zgrupowanie kadry Polski U-17, na które została powołana Jagoda Cyraniak. Biało-czerwone, prowadzone przez trenera Marcina Kasprowicza, zagrają mecz towarzyski z AP Lotos Gdańsk. Spotkanie zaplanowane jest na 18 sierpnia.

Nasze zawodniczki udadzą się również do Łężeczek na zgrupowania reprezentacji Wielkopolski. Kadrę do lat 14 zasilą Oliwia Pietroń i Katarzyna Włodarska, natomiast w starszym roczniku, U-15 wystąpią Olga Bartkowiak, Apolonia Kościelak, Alicja Ossowska, Oliwia Senger, Michalina Szymańska, a także Maria Golec (obecnie Polonia Środa Wielkopolska) i Zofia Wojciechowska (KA 4 resPect Krobia).

W imieniu całej Zielonej Rodziny gratulujemy dziewczętom powołań i życzymy powodzenia!