Trenerzy z Jarocina odbyli staż w Akademii Warty Poznań

Dwóch trenerów z Akademii Piłkarskiej Jaroty Jarocin, Artur Tomczak i Piotr Kryś odbyli staż w Akademii Warty Poznań, podczas którego poznali metody szkoleniowe poznańskiej szkółki.

Szkoleniowcy brali udział w treningach zespołu B1, który rozgrywa mecze w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Drużynę prowadzi trener Kamil Szulc i to właśnie on dzielił się wiedzą i doświadczeniem z przyjezdnymi.

– Trener Szulc był bardzo otwarty. Za każdym razem, gdy dociekaliśmy informacji, był do naszej dyspozycji i wyjaśniał wszystkie nasze wątpliwości. To samo dotyczy pozostałych członków sztabu, którzy byli chętni do pomocy – ocenił trener Artur Tomczak.

Podczas pobytu szkoleniowcy uczestniczyli w mikrocyklu przygotowawczym do nowego sezonu. Mogli przyjrzeć się pracy zespołu juniorów nie tylko na treningach, ale też w meczach kontrolnych z Akademią Piłkarską Reissa, Zagłębiem Lubin i Jarotą Jarocin. Oprócz obserwacji w praktyce, trenerzy uczyli się również teorii.

– Zajęcia teoretyczne dotyczyły taktyki gry i omawiania sytuacji boiskowych, które oglądaliśmy podczas treningów i sparingów. Nie ukrywam, że to dla nas bardzo cenne, ponieważ otrzymaliśmy dużo wiedzy odnośnie modelu gry prowadzonego w Warcie Poznań. Z pewnością poszerzyło to nasze kompetencje – dodał trener Tomczak.

Dziękujemy za wizytę!