Podsumowanie rundy wiosennej Żaków i Skrzatów

Podsumowanie rundy Żaków i Skrzatów

Trenerzy najmłodszych grup dziecięcych Akademii Warty Poznań podsumowali występy swoich podopiecznych w rundzie wiosennej sezonu 2020/21.

WARTA POZNAŃ ŻACY (F1 – 2012)
I trener: Wojciech Sysiak
II trener: Michał Gościniak
Zespół z rocznika 2012 przystąpił w rundzie wiosennej do rozgrywek w turniejach Żaków oraz w lidze Orlika Młodszego organizowanej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, która była dla nich starszą kategorią wiekową. Podczas trwania rundy zawodnicy wzięli również udział w turniejach Boomerang Cup we Wrocławiu, EuroCup w Janowcu Wielkopolskim oraz w turnieju Akademii Klasy Ekstra w Grodzisku Wielkopolskim. Co ważne, chłopcy mieli możliwość rywalizacji ze starszymi o rok zawodnikami, co w perspektywie długofalowego rozwoju przyniesie wymierne korzyści.

WARTA POZNAŃ ŻACY (F2 – 2013)
I trener: Michał Gościniak
II trener: Wojciech Sysiak
Chłopcy z rocznika 2013 w rundzie wiosennej brali udział w wielu turniejach oraz grach kontrolnych, a także w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Ze względu na dobrą współpracę z klubami partnerskimi, mieliśmy okazję rywalizować również w zawodach organizowanych przez kluby Fair Play Złotów oraz Warta Śrem. Ciekawym doświadczeniem był udział w turnieju Akademii Klasy Ekstra, który odbył się na boiskach w Grodzisku Wielkopolskim. Wizyta w ekstraklasowej szatni drużyny Warty Poznań była dla chłopców dużym przeżyciem. Ponadto w maju odbyły się nabory połączone z testami, podczas których zaprezentowało się wielu zawodników, między innymi z klubów partnerskich. Bardzo cieszy wysoki poziom umiejętności oraz sprawności w wykonaniu tych młodych graczy. Cotygodniowa rywalizacja w tym wieku nie jest nastawiona na wynik. Chcemy, aby chłopcy mieli okazję do regularnej gry zbliżonej do swojego poziomu. Na treningach, oprócz elementów ściśle piłkarskich, staramy się kształtować ich motywację oraz nastawienie do sportu. Odpowiednie nawyki będą im pomagały w kolejnych latach treningów i rywalizacji na piłkarskich boiskach.

WARTA POZNAŃ SKRZATY (G1 – 2014)
I trener: Wiktor Kopczyński
II trener: Łukasz Nowak

Zespół Skrzatów Akademii Warty Poznań w sezonie 2020/21 występował w turniejach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Drużyna rywalizowała zarówno w swojej kategorii wiekowej w turniejach Skrzatów, jak i ze starszymi przeciwnikami w turniejach Żaków. W weekendy wolne od zawodów chłopcy mieli okazję mierzyć się w grach kontrolnych z rywalami z innych wielkopolskich klubów. Zawodnicy w minionym sezonie realizowali zadania i cele treningowe postawione przez trenerów, czym zasłużyli na pochwałę. Wzięli również udział w warsztatach z języka migowego i nauczyli się podstawowych zwrotów w komunikacji z osobami głuchoniemymi. Wiosną nasi najmłodsi adepci futboli wykazali się zaangażowaniem w akcję sprzątania świata i wraz z trenerami posprzątali tereny otaczające klub.