Warta Śrem klubem partnerskim Warty Poznań

Warta Poznań związała się z kolejnym klubem partnerskim

Do grona partnerów Warty Poznań dołączył kolejny klub, który będzie wspólnie z „Zielonymi” pracował nad rozwojem aspirujących piłkarzy. Miło nam poinformować, że szóstym klubem partnerskim poznańskiej akademii została Warta Śrem!

Oba kluby związały się umową, na mocy której będą współpracować w zakresie rozwoju młodych zawodników. Wychowankowie śremskiej szkółki zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań, a najzdolniejsi z nich będą mogli przyjechać do stolicy Wielkopolski i trenować razem z „Zielonymi”. W ramach kooperacji obie akademie będą wymieniać się również doświadczeniem i wiedzą z zakresu organizacji i marketingu, a także będą wspólnie realizować projekty szkoleniowe i turnieje piłkarskie.

Co ciekawe, obie Warty zbudowały już wspólną historię, która sięga lat 20. Wówczas współpraca opierała się na wymianie trenerów i zawodników, co było również kontynuowane po II wojnie światowej. Teraz kluby będą mogły wrócić do tradycji i wspólnie dążyć do stworzenia jak najlepszych warunków szkoleniowych dla swoich wychowanków.

Umowa między klubami została podpisana w obecności przedstawicieli obu akademii. Śremską Wartę reprezentowali prezes klubu Dominik Sworowski oraz koordynator projektu Piotr Rymaniak. Z kolei w imieniu Warty Poznań wystąpili menadżer akademii Damian Kęcel oraz koordynator ds. klubów partnerskich Łukasz Nowak.

#WARTOwspółpracować!