Trenerzy Zawiszy Bydgoszcz odbyli staż w Akademii Warty Poznań

Trenerzy Zawiszy Bydgoszcz wzięli udział w stażu szkoleniowym

W ubiegłym tygodniu do treningów w zespołach Akademii Warty Poznań dołączyło dwóch szkoleniowców, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w Zawiszy Bydgoszcz – Jakub Smardzewski oraz Artur Czajkowski. Trenerzy odbyli kilkudniowy staż, podczas którego poznali metody szkolenia poznańskiej akademii i mogli zaobserwować je w praktyce.

Goście brali udział w zajęciach niemal wszystkich grup dziecięcych i młodzieżowych, gdzie przyglądali się pracy sztabu z zawodnikami i mogli ocenić jej efekty. – Najbardziej zaskoczyła nas świadomość zawodników. Czy to starsza kategoria, czy młodsza. Wszystkie dzieci są skupione na pracy, widać u nich pasję i mądrość, że wiedzą, co robią – podsumował trener Jakub Smardzewski. – Wydaje mi się, że jeżeli kluby chcą iść do przodu, to powinny działać jako jeden organizm i każdy trener powinien realizować szkolenie w taki sposób, żeby zawodnicy mogli się w tym odnaleźć. Obojętnie na jaki trening byśmy nie poszli w Akademii Warty Poznań, to wiemy, co na tych zajęciach będzie robione. Jest to dla nas bardzo przejrzyste i spójne. Wiemy, jakie są założenia i rzeczywiście doskonale to widać na treningu – dodał.

Taki sposób pracy jest możliwy dzięki wdrażaniu metodologii, czyli ważnego elementu w szkoleniu wychowanków Akademii Warty Poznań. Specjalistą w tej dziedzinie jest trener Patryk Czubak, który przeprowadził kilkugodzinne zajęcia z bydgoskimi gośćmi. – Bardzo doceniamy otwartość trenera, że podzielił się z nami wiedzą i doświadczeniem. W innych miejscach ta wiedza niby jest przekazywana, ale często pewne sekrety są zachowywane dla siebie – mówił trener Artur Czajkowski. – W każdej chwili możemy zadzwonić i zadać trenerowi pytanie, więc to dla nas bardzo miłe i cenne. Dla każdego szkoleniowca, który chce się rozwijać, Warta Poznań to najlepszy kierunek w tym momencie. Tu wszystko robi się profesjonalnie – zakończył trener Smardzewski.

Dziękujemy za wizytę!

Fot. Jan Piechota / Warta Poznań