Trenerzy z Białej Podlaskiej na stażu w Akademii Warty Poznań

Trenerzy z Białej Podlaskiej odbyli staż w Akademii Warty Poznań

W ostatnim tygodniu lutego gościliśmy w Klubie trzech trenerów z Akademii Piłkarskiej Top 54 w Białej Podlaskiej. Szkoleniowcy mogli przyjrzeć się pracy poznańskich trenerów, a także zgłębić od podstaw metodologię i analizę, które w Akademii Warty Poznań są ważnym punktem szkolenia młodzieży.

Na staż do Poznania przyjechali trenerzy Krzysztof Brzeziński, Bogusz Suchecki i Kacper Siwiec, którzy w biało podlaskiej Akademii odpowiadają kolejno za roczniki Młodzików oraz Żaków. W trakcie pobytu brali udział w zajęciach dwóch grup młodzieżowych, dzięki czemu mogli w praktyce ocenić pracę trenerską podczas trwającego okresu przygotowawczego tych drużyn.

– Byliśmy przydzieleni do zespołów Trampkarzy C1 trenera Patryka Czubaka oraz Młodzików D1 trenera Daniela Ledziona. Uczestniczyliśmy przy dwóch treningach dziennie, mogliśmy obserwować i zadawać pytania, brać udział w dyskusji – podsumował trener Krzysztof Brzeziński. – Należy tutaj pochwalić otwartość wszystkich trenerów, każdy był chętny do rozmów i miło zostaliśmy przyjęci – dodał trener Kacper Siwiec.

Goście brali też udział w szkoleniu z zakresu metodologii i analizy, które było prowadzone przez trenera Patryka Czubaka. Stosowanie takich narzędzi w szkoleniu młodzieży pozwala na lepsze rozumienie gry i wprowadzanie taktycznych rozwiązań i jest coraz prężniej rozwijającym się projektem w Akademii Warty Poznań.

– W Warcie Poznań jest pomysł na Akademię. Co ważne, istnieje metodologia, ale jeszcze ważniejsze, że tę metodologię widać u trenerów. Pracują nad nią i przekazują ją zawodnikom, którzy z kolei wprowadzają ją na boisku. Widać, że klub nad tym pracuje i to funkcjonuje, a niestety w wielu miejscach w Polsce jeszcze tego nie ma – ocenił trener Bogusz Suchecki.

– Myślę, że to było jedno z najbardziej merytorycznych spotkań. Doceniamy, że trener Czubak podzielił się z nami tą wiedzą, bo jak sam powiedział, to służy całemu środowisku. Zazwyczaj topowe akademie nie chcą za wiele ujawniać, a tutaj spędziliśmy kilka godzin na rozmowie o analizie i wszystkich procesach szkoleniowych. To dla nas dużo cennych wskazówek – zakończył trener Krzysztof Brzeziński.

Dziękujemy za wizytę!