Enea Akademia Sportu z wizytą w Szkole Podstawowej nr 27

To już drugie spotkanie w tym roku, które Warta Poznań realizuje wspólnie ze spółką Enea dla uczniów poznańskich szkół. Zajęcia prowadzone przez trenera Akademii Warty Poznań, Łukasza Nowaka, tym razem odbyły się w Szkole Podstawowej nr 27 w Poznaniu.

Podczas zajęć dzieci poznały zalety uprawiania sportu, zdrowego odżywiania oraz aktywnego stylu życia. Uczniowie wskazywali, które produkty są wartościowe i warto je włączać do codziennej diety, a których należy unikać. Wszystko to odbyło się w lekkiej i rozrywkowej formie, dzięki czemu dzieci same zgłaszały swoje pomysły i dzieliły się metodami aktywnego wypoczynku. Nie zabrakło oczywiście akcentu piłkarskiego – zgadywanki herbów klubowych oraz piosenki, zachęcającej młodzież do ćwiczeń.

W drugiej części zajęć uczniowie trenowali na sali gimnastycznej, wykonując ćwiczenia z prowadzeniem piłki. Były również zabawy w berka i gra w piłkę nożną, która najbardziej emocjonowała małych sportowców.

Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały niespodzianki ufundowane przez spółkę Enea, która jest sponsorem strategicznym Akademii Warty Poznań.