Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 78

Enea Akademia Sportu w Szkole Podstawowej nr 78

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną, do poznańskich szkół wróciły zajęcia z cyklu Enea Akademia Sportu. Jako pierwsi w tym roku w warsztatach uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 78, która znajduje się na Junikowie.

Zajęcia dla dzieci z klas 1-3 prowadził trener Akademii Warty Poznań, Łukasz Nowak. Opowiadał on małym podopiecznym o zaletach zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu kondycji i zdrowej sylwetki. Forma zajęć dostarczyła uczniom nie tylko wiedzy, ale także dużo rozrywki. Były zgadywanki herbów klubowych, piosenka, a także prezentacja lśniącego trofeum, które piłkarze Warty Poznań otrzymali w ubiegłym sezonie za awans do Ekstraklasy.

Druga część zajęć obejmowała trening na sali gimnastycznej, podczas którego uczniowie uczyli się prowadzenia piłki oraz gry zespołowej. Te umiejętności mogli sprawdzić już na koniec ćwiczeń, w trakcie krótkich meczów piłkarskich rozgrywanych w grupach. Na pamiątkę udanej wizyty wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów od spółki Enea, która jest sponsorem Akademii Warty Poznań.

#WARTOtrenować!