Bartosz Dubel uczestnikiem programu Talent Pro

Bartosz Dubel uczestnikiem programu Talent PRO

Młody bramkarz Warty Poznań został powołany na zgrupowanie projektu Talent PRO, który jest przeznaczony dla najbardziej utalentowanych zawodników z roczników 2004, 2005 i 2006. Pięćdziesięciu chłopców z całej Polski odbędzie tygodniowy obóz w hiszpańskiej miejscowości Pinatar, trenując pod okiem selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych oraz czołowych postaci związanych z polskim futbolem.

15-letni Bartosz Dubel jest zawodnikiem Juniorów Młodszych w Akademii Warty Poznań, a także zasila drugi zespół „Zielonych” w rozgrywkach IV ligi. Udział w programie Talent PRO to dla niego wyjątkowa szansa, aby rozwijać swoje umiejętności i potencjał, które zostały dostrzeżone przez trenerów grup młodzieżowych. – Jestem bardzo szczęśliwy, że otrzymałem powołanie na Talent PRO i że mogę być tutaj oraz trenować z najlepszymi. Cieszę się, że mi się udało, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a także kolejny bodziec do dalszej pracy. Mam nadzieję, że pokażę się tu z jak najlepszej strony i to zaowocuje w przyszłości – mówi nastoletni bramkarz.

Dla zawodnika poznańskiej akademii nie jest to debiut w programie, ponieważ brał już on udział w letniej edycji Talent PRO w 2019 roku, który odbywał się wówczas w Opalenicy. Postępy w grze oraz ciężka praca sprawiły, że Bartosz Dubel został doceniony ponownie i będzie mógł kontynuować treningi u boku głównych szkoleniowców projektów młodzieżowych, w tym trenera Wojciecha Tomaszewskiego, który pełni funkcję dyrektora Akademii Warty Poznań.

Pobyt na zgrupowaniu to nie tylko profesjonalne zajęcia, ale również doskonała okazja do pozyskania doświadczeń i wiedzy od renomowanych trenerów i byłych reprezentantów Polski, takich jak Józef Młynarczyk, Tomasz Zahorski i Sebastian Mila. Młodzi zawodnicy spotkali się również z selekcjonerem pierwszej reprezentacji, Jerzym Brzęczkiem, który przekazał im wiedzę merytoryczną oraz mógł przyjrzeć się aspirującym kadrowiczom.

Trzymamy kciuki za dobrą postawę naszego wychowanka!

Fot. Łukasz Grochala