Podsumowanie rundy jesiennej Żaków i Skrzatów w Akademii Warty Poznań

Podsumowanie rundy jesiennej Żaków i Skrzatów

Nasi najmłodsi zawodnicy mogli jesienią doskonalić swoje umiejętności piłkarskie podczas występów w licznych turniejach. Nad ich rozwojem fizycznym i edukacją wychowawczą czuwało czterech trenerów Akademii Warty Poznań.

ŻACY F1
I trener: Wojciech Sysiak
II trener: Michał Gościniak

Grupa Żaków z rocznika 2012 składa się z 22 zawodników. Występowaliśmy w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w kategorii Żaka Starszego, mierząc się z zespołami takimi jak Lech Poznań (2013), Akademia Piłkarska Reissa, Koziołek Poznań, Błękitni Owińska czy AKF Poznań – rywalizacja odbywała się bez prowadzenia wyników i tabel. Po zakończeniu rozgrywek zespół rozgrywał regularne gry kontrolne z drużynami z całej Wielkopolski. W okresie letnim treningi obywały się na boiskach przy Drodze Dębińskiej, a od listopada trenujemy na Orliku na Osiedlu Lecha oraz na sztucznym boisku pod balonem przy Al. Niepodległości. 

Zawodnicy naszego zespołu są zdeterminowani, co przekłada się na bardzo dobre zaangażowanie podczas treningu, wysoką frekwencję oraz nieustępliwość i upór w realizowanych jednostkach treningowych i meczach kontrolnych.

ŻACY F2
I trener: Michał Gościniak
II trener: Wojciech Sysiak

Grupa 2013 (obecnie Żak F2) w zeszłym roku stanowiła grupę naborową, łącznie z zawodnikami z rocznika 2014. Niestety pandemia nie pozwoliła na utworzenie pełnej grupy. Głównym zadaniem było i nadal jest uzupełnienie grupy młodymi talentami. Obecnie drużyna liczy 18 zawodników, jednak co jakiś czas sprawdzamy nowych pojawiających się chłopców, którzy chcą dołączyć do Akademii Warty Poznań.

W okresie jesiennym braliśmy udział we wszystkich turniejach Żaków organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Taki turniej odbył się również na naszych boiskach. Forma zawodów, gdzie spotykało się bardzo wiele drużyn bez nacisku na wynik, bardzo pozytywnie wpłynęła na grupę. Mieli oni szansę rywalizacji na odpowiednim, zbliżonym do swojego poziomie. Dzięki temu mogli czerpać radość ze zwycięstwa, ale również doświadczyć porażki, która jest bardzo ważna pod względem wychowawczym. Obecnie rozgrywamy gry kontrolne z drużynami w naszym roczniku z okolic Poznania.

W treningu najważniejszy jest dla nas holistyczny i prawidłowy rozwój dzieci, gdzie poprzez grę i zabawę uczymy się i rozumiemy wiele aspektów moralnych i teoretycznych, takich jak: duch fair play, motywacja, pewność siebie, samodzielność, kontrola własnych emocji, komunikacja z drugim człowiekiem. Dla nas, jako trenerów, wychowanie poprzez sport to priorytetowa sprawa. Oczywiście oprócz tych aspektów stale doskonalimy umiejętności techniczne w grze w piłkę nożną.

Staramy się również tych młodych zawodników zarazić miłością i poczuciem przynależności do Warty Poznań. Chcemy, aby byli dumni i czerpali wiele radości z bycia członkiem Zielonej Rodziny. Mamy nadzieję, że część z nich w przyszłości trafi do najstarszych drużyn młodzieżowych oraz do pierwszego zespołu Warty Poznań.  

SKRZATY G1
I trener: Wiktor Kopczyński
II trener: Łukasz Nowak

Zespół Skrzatów w rundzie jesiennej rywalizował w turniejach Żaków, mierząc się z rok starszymi rywalami. Drużyna z powodzeniem radziła sobie w tych rozgrywkach i strzelała mnóstwo goli, a także cieszyła się z efektownej gry. Młodzi zawodnicy rozgrywali również mecze kontrolne, podczas których można było dostrzec ich zamiłowanie do ofensywnej i cieszącej oko gry. Największym sukcesem Skrzatów jest ich harmonijny oraz indywidualny rozwój.