Indywidualne wyróżnienia zawodniczek Warty Poznań w rundzie jesiennej

Powołania kadrowe zawodniczek Warty Poznań

Sekcja piłki nożnej kobiet w Warcie Poznań została utworzona dopiero w sierpniu tego roku, lecz zaliczyła bardzo dobry start. Podczas rundy jesiennej zawodniczki z wszystkich grup odnotowały wiele sukcesów, nie tylko drużynowych, ale również indywidualnych.

O zakończeniu oficjalnych rozgrywek po rundzie jesiennej i wynikach zespołów dziewczęcych pisaliśmy tutaj. Dziewczyny zajęły wysokie miejsca w ligach, a także mogły rywalizować z zespołami z całej Wielkopolski. W przyszłym roku część z nich będzie zmagać się z przeciwnikami już na poziomie międzywojewódzkim.

Dobra postawa i zaangażowanie zawodniczek zostało docenione i zaowocowało powołaniami do kadr wojewódzkich. Z zespołu Juniorek do reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej U-15 powołane zostały Zofia Budasz, Jagoda Cyraniak, Iga Gawrońska, Julia Hennig, Matylda Kościelak, Martyna Łuczak oraz Weronika Polak. Zawodniczki rozegrały do tej pory dwa turnieje eliminacyjne i zajmują 2. miejsce w grupie, dzięki czemu są coraz bliżej awansu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W drużynie Młodziczek również nie zabrakło reprezentantek województwa. Na zgrupowanie kadry selekcyjnej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej U-13 pojechały Olga Bartkowiak, Alicja Ossowska, Agata Zakens, Amelia Wareńczak, Apolonia Kościelak, Katarzyna Włodarska oraz Michalina Szymańska. Dziewczyny zapracowały na powołanie ciężką pracą i umiejętnościami, które cały czas są rozwijane poprzez rywalizację w zespole.

Najmłodsza drużyna występowała w lidze Orliczek, ale dużo gier kontrolnych rozgrywała z zespołami chłopięcymi. Wśród dziewczynek najbardziej wyróżniły się Gabriela Jakubczak, Natasza Cyraniak oraz Zofia Biskupska, które zostały powołane do kadry regionów, będącej wstępem do kadry województwa.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne powołania!

Fot. Michał Kościelak