Warta Poznań weźmie udział w projekcie Playmakers organizowanym przez UEFA i Disney

UEFA Playmakers już wkrótce w Poznaniu!

Federacja piłkarska UEFA oraz wytwórnia filmów Disney połączyły siły, aby wspólnie zachęcić małe dziewczynki do aktywności fizycznej i popularyzować wśród nich piłkę nożną. Dzięki temu powstał niezwykły projekt, który zajęcia piłkarskie zamienia w opowieść opartą na scenariuszu bajki. Do programu dołączyła również Warta Poznań, która będzie patronem jednego z trzydziestu ośrodków Playmakers w Polsce.

„Dziewczyny mają MOC” – takie hasło będzie przyświecało poznańskiemu klubowi już w styczniu, gdy wystartuje europejski projekt skierowany do dziewczynek w wieku 5-8 lat. Motywem zajęć będzie scenariusz filmu Disney Pixar Iniemamocni 2, który jest kontynuacją popularnej bajki z 2004 roku. Dziewczynki będą mogły wcielić się w role bohaterów filmu i poprzez pracę zespołową oraz wyobraźnię próbować ćwiczeń z piłką, z którą wcześniej nie miały do czynienia na treningach. Dobra zabawa gwarantowana!

Ośrodek Playmakers powstanie przy współpracy z Akademią Piłkarską UAM Poznań i będzie zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 51 na os. Lecha w Poznaniu. Cały czas trwają zapisy i przygotowania – zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z trener Violettą Biegańską, która jest koordynatorem programu (violetta.bieganska@pzpn.pl). Projekt przeznaczony jest dla dziewczynek, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłki nożnej, dlatego przyjazna atmosfera i pozytywne emocje są głównymi założeniami Playmakers. Liczy się zabawa i aktywność ruchowa, więc #WARTOtrenować!