Cykl materiałów video z dr hab. Sławomirem Marszałkiem

Akademia Zdrowia – rozpoczynamy cykl autoterapii dla wychowanków

Sztab medyczny Akademii Warty Poznań dba o jak najlepszą sprawność naszych podopiecznych, dlatego nieustannie edukuje zawodników w kontekście zapobiegania kontuzji poprzez poprawę elastyczności mięśni i wzmacniania ich kluczowych rodzajów. Rekomendowane ćwiczenia poprawiają koordynację ruchową i zostały opracowane w taki sposób, aby można je było samodzielnie wykonywać w domu bez udziału specjalisty.

Jednakże w dobie izolacji społecznej i ograniczonego dostępu do pomocy medycznej, dbanie o własne ciało stało się szczególnie ważne. Postanowiliśmy zatem wzmocnić istniejące materiały specjalnym cyklem video, który pomoże naszym wychowankom oraz ich rodzicom stosować samodzielne działania prewencyjne, a także prawidłowo reagować na odczuwane bóle.

Do udziału w przygotowaniu materiałów zaprosiliśmy dr hab. Sławomira Marszałka, który nie tylko jest cenionym fizjoterapeutą i osteopatą, ale również pasjonatem sportu. Jego wiedza i wieloletnie doświadczenie w autoterapii pozwoliły na stworzenie materiału edukacyjnego przeznaczonego nie tylko dla zawodników Warty Poznań, ale też wszystkich sportowców, profesjonalnych i amatorskich. Cykl video podzielony jest na odcinki, które dotyczą prawidłowego rozciągania mięśni, zachowania odpowiedniej postawy ciała oraz profilaktyki i leczenia urazów, które są nieodłącznym elementem gry w piłkę nożną. W ćwiczeniach brali udział zawodnicy poznańskiej Akademii, Michalina Szymańska oraz Mateusz Marcinkowski, co ułatwiło łatwiejsze zrozumienie i powtórzenie przedstawianych czynności.

Materiały będą publikowane na portalu YouTube za pośrednictwem kanału Warta TV. Co dwa tygodnie pojawi się nowy odcinek, który będzie dotyczył innej grupy mięśni i stawów. Już teraz zapraszamy do obejrzenia wprowadzenia, które dostępne jest tutaj.

Zachęcamy do wspólnych ćwiczeń w domu oraz dbania o prawidłową kondycję ciała! #WARTOdbać