Mecz kontrolny z klubem partnerskim Suchary Suchy Las

Grała Akademia Warty Poznań – podsumowanie weekendu

Mimo przerwy w rozgrywkach, zawodnicy Akademii Warty Poznań nie próżnowali w weekend. Podopieczne trener Anny Jankowskiej wygrały turniej towarzyski, natomiast chłopcy z trzech roczników rozegrali mecze kontrole z klubami partnerskimi. W ostatnim ligowym spotkaniu tej rundy wystąpił zespół Orlików E1.

W sobotę zespół dziewczynek wziął udział w halowym Turnieju Juna CUK Cup o Puchar Prezesa Firmy Flamco Meibes organizowanym dla zawodniczek z rocznika 2007 i młodszych. „Zielone” zaprezentowały świetną formę i odnotowały cztery zwycięstwa oraz remis, co dało im pierwsze miejsce na podium i zasłużone trofeum. Indywidualne wyróżnienie zdobyła również bramkarka Warty, Oliwia Senger, która zaledwie trzy razy wyciągała piłkę z siatki i została najlepszą golkiperką zawodów.

Wyniki wszystkich meczów turniejowych Warty Poznań:
Warta Poznań – Grom Wolsztyn 4:1
bramki: 2x Marta Matysiak, 2x Ada Glogier
Warta Poznań – PKS Racot 6:0
bramki: 2x Alicja Ossowska, Ada Glogier, Marta Matysiak, Olga Bartkowiak, Agata Zakens
Warta Poznań – KA 4 resPect Krobia 1:0

bramka: Ada Glogier
Warta Poznań – Juna-Trans Stare Oborzyska 2:2

bramki: 2x Alicja Ossowska
Warta Poznań – Lipno Stęszew 4:0

bramki: 2x Kasia Włodarska, Zuzanna Nowakowska, Olga Bartkowiak

Zawodnicy chłopięcej części Akademii Warty Poznań także aktywnie spędzili weekend. Wychowankowie rywalizowali z drużynami klubów partnerskich poznańskiej Akademii, z którą niedawno podjęły współpracę. Trampkarze C2 oraz Młodzicy D2 zagrali w Grodzisku Wielkopolskim z zawodnikami Akademii Talentów Krotoszyn, natomiast najmłodsi gracze z rocznika 2014/15 zmierzyli się w Poznaniu z ekipą Sucharów Suchy Las. Mecze były okazją do sprawdzenia swoich sił z nowymi przeciwnikami i nawiązania partnerstwa nie tylko na papierze, ale również na boisku.

Ostatni ligowy mecz w tym roku rozegrali zawodnicy Orlików E1 i tym samym zakończyli rundę jesienną z udziałem wszystkim roczników Akademii Warty Poznań. Zawodnicy trenera Bartosza Tomaszewskiego zremisowali w derbach miasta z Poznańską Trzynastką.

Poznańska 13 Poznań – Warta Poznań 3:3 (2:3)
Bramki:
Remisz (7. minuta), Twardowski (8.), Kliczbor (43.)
Warta Poznań: Jędrzej Chłodnicki – Borys Grzybek, Marcel Remisz, Wiktor Tomaszewski, Damian Czaprański, Szymon Niewiadomski, Aleksander Twardowski
Ławka rezerwowych: Gracjan Wyrozumialski, Bartosz Nowak, Kamil Kliczbor, Nikodem Stachowski, Mateusz Walczak, Igor Żok