Projekt Warciaki Przedszkolaki dla przedszkoli

Ruszył projekt Warciaki Przedszkolaki

Program obejmuje przedszkola, które wspólnie z Wartą Poznań chcą wychowywać najmłodszych w duchu sportowych wartości, poprzez stworzenie dla nich zajęć piłki nożnej. Jako pierwsze do projektu dołączyło Przedszkole Pozytywnego Rozwoju, które mieści się na poznańskim Piątkowie.

Zajęcia dla dzieci poprowadzi trener Łukasz Goiński, który jest drugim szkoleniowcem zespołu Juniorów Młodszych w Akademii Warty Poznań. Podczas 30-minutowych spotkań przedszkolaki będą brały udział w aktywnych ćwiczeniach, przedstawionych w formie gier i zabaw. Takie warsztaty zadbają o rozwój motoryczny najmłodszych, a także dostarczą im wiele uciechy. Co równie ważne, dzieci będą uczyły się współpracy w drużynie, kształtując przy tym indywidualne umiejętności. Poznają również elementy treningu piłkarskiego, który dla najzdolniejszych zawodników będzie kontynuowany w Klubie.

Ruch od najmłodszych lat jest niezwykle ważny w procesie dorastania każdego dziecka. Współpraca Warty Poznań z przedszkolami to dla małych podopiecznych szansa na polubienie aktywności fizycznej, a przy tym zyskania pasji do piłki nożnej. Klub chce wspierać początkujących sportowców w edukacji piłkarskiej, tym samym włączając ich do Zielonej Rodziny.

#WARTOtrenować!