Warta Poznań - Ząbkovia Ząbki. Sparing drużyn dziewczęcych; fot. Michał Kościelak

Pierwsze mecze drużyn dziewczęcych Akademii Warty Poznań

Zwycięstwo 4:3 drużyny z roczników 2008-2010 i remis 2:2 zespołu złożonego z zawodniczek urodzonych w latach 2004-2007 – dziewczyny z Akademii Warty Poznań rozegrały swoje pierwsze mecze kontrolne. Rywalkami były ekipy UKS Ząbkovia Ząbki.

Historyczne, bo pierwsze mecze drużyn dziewczęcych Akademii Warty Poznań zostały rozegrane w Licheniu, gdzie młode zawodniczki „Zielonych” podejmowały Ząbkovię Ząbki. – To była bardzo wartościowa jednostka treningowa. Jesteśmy na etapie budowania zespołów i dopiero rozpoczęliśmy treningi. Samo spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie piłkarskim i jesteśmy zadowoleni z postawy zawodniczek – mówi Anna Jankowska, trenerka drużyny dziewczyn Akademii Warty Poznań z roczników 2004 – 2007. Jej zespół zremisował 2:2.

Warta Poznań - Ząbkovia Ząbki. Sparing drużyn dziewczęcych; fot. Michał Kościelak

Z kolei młodsza drużyna pokonała rywalki z Ząbkovii 4:3.

Przypomnijmy, że zespoły dziewczęce w Akademii Warty Poznań zostały utworzone przed sezonem 2020/21. W jej szeregi wstąpiło ponad 60 młodych piłkarek, w zdecydowanej większości są to byłe zawodniczki klubu Lejdis Luboń, które kontynuują przygodę z piłką w barwach Warty Poznań.

Fot. Michał Kościelak