Warta Poznań i Lejdis Luboń łączą siły

Ponad 50 młodych zawodniczek klubu Lejdis Luboń rozpocznie w sierpniu treningi w Akademii Warty Poznań i będzie reprezentowało barwy „Zielonych”. To ważny krok w kierunku rozwoju piłki nożnej kobiet w naszym Klubie.

Powstanie sekcji kobiecego futbolu i zgłoszenie drużyny seniorek do rozgrywek ligowych to jedne z kluczowych kwestii w planach rozwoju Warty Poznań. Z myślą o ich realizacji już kilka miesięcy temu zapadła decyzja o stworzeniu grup szkoleniowych dla dziewczynek w Akademii Warty Poznań.

Utworzyliśmy cztery grupy szkoleniowe, ale nabór do drużyn dziewczęcych Akademii Warty Poznań trwa nadal i jest prowadzony z myślą o wszystkich, które chcą grać w piłkę u „Zielonych” – mówi Wojciech Tomaszewski, dyrektor Akademii Warty Poznań. – Miło mi poinformować o tym, że trzon naszych drużyn młodzieżowych stanowią piłkarki z klubu Lejdis Luboń. Połączyliśmy bowiem siły ze znaną i szanowaną marką w piłce młodzieżowej kobiet w Polsce. Do Akademii Warty Poznań dołączają nie tylko zawodniczki Lejdis Luboń, ale również trener Anna Jankowska. Kadrę szkoleniową będą tworzyli ponadto Violetta Biegańska i Łukasz Nowak. Cała trójka to wysoko wykwalifikowana grupa specjalistów w szkoleniu w piłce kobiecej.

Violetta Biegańska, Anna Jankowska i Łukasz Nowak. Trenerzy grup dziewczęcych w Akademii Warty Poznań

Lejdis Luboń to drużyna powstała niespełna dwa lata temu z inicjatywy wielu osób. Mimo stosunkowo krótkiej historii piłkarki pochodzące praktycznie z całej Wielkopolski zdążyły już zaznaczyć swoją obecność w kobiecej piłce nożnej w naszym województwie – podkreśla trener Anna Jankowska. – Drużyna ma na swoim koncie m.in halowe Mistrzostwo Wielkopolski drużyn U-13 oraz U-16, awans do wojewódzkiej edycji turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” oraz awans do Centralnej Ligi Juniorek U-15. Piłkarki, których w całym klubie jest ponad 50, regularnie były powoływane do reprezentacji WZPN oraz na zgrupowania Akademii Młodych Orłów PZPN. W swoich szeregach mamy zawodniczki, które otrzymały powołanie do Kadry Polski U-15 oraz są objęte programem PZPN Pro – dodaje.

Witamy społeczność Lejdis Luboń w Zielonej Rodzinie Warty Poznań!

Oprócz młodych piłkarek Lejdis Luboń, w szeregi Warty Poznań wstąpiły też zawodniczki, które mają już za sobą treningi w innych klubach, jak również takie, które dopiero zaczynają przygodę z futbolem.