Szkoły Warty Poznań

Szkoły Warty Poznań; fot. Foto MM

Wiemy, że nie każdy zawodnik Akademii Warty Poznań będzie zawodowo grał w piłkę nożną. Dlatego dbamy nie tylko o ich rozwój sportowy, ale staramy się stworzyć młodym piłkarzom jak najlepsze warunki do tego, by mogli zdobywać wiedzę w szkole.

Młodsi zawodnicy Akademii Warty Poznań chodzą do Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Łozowej 77. Uczniowie klas VII i VIII chodzą do jednej klasy w danym roczniku. Mają plan lekcji ściśle dopasowany do zajęć treningowych. Treningi piłkarskie odbywają się na boisku szkolnym ze sztuczną nawierzchnią, które w chłodne miesiące znajduje się w hali pneumatycznej, czyli pod tzw. balonem.

Oprócz placówki przy ul. Łozowej, działa również szkoła patronacka Warty Poznań – SP 15 na os. Jana III Sobieskiego 105 w Poznaniu. Jest ona nadzorowana przez trenerów Akademii Warty Poznań pod kątem programu szkoleniowego. Na obiektach szkolnych odbywają się codziennie zajęcia sportowe. Wyróżniający się chłopcy są kierowani na treningi Akademii Warty Poznań.

Absolwenci szkół podstawowych trenujący w Akademii Warty Poznań rozpoczynają naukę w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu na os. Tysiąclecia 43. Tam również plan treningów piłkarskich ma wpływ na ustalanie programu zajęć szkolnych.

Ponadto, młodzi piłkarze, którzy znajdują się w kadrze pierwszego zespołu seniorów Warty Poznań i uczestniczą w codziennych treningach, są objęci indywidualnym tokiem nauczania.