Kluby Partnerskie

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2020/21 wystartował program Klubów Partnerskich Warty Poznań, w którym bardzo istotną rolę odgrywa Akademia „Zielonych”.

Program Klubów Partnerskich Warty Poznań polega na nawiązaniu współpracy z klubami piłkarskimi z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Partnerzy „Zielonych” zyskają miano oficjalnego Klubu Partnerskiego i jedną z trzech gwiazdek – złotą, srebrną i brązową – w zależności od poziomu zaangażowania się we współpracę. Osobną kategorią będą Kluby Współpracujące.

W ramach kooperacji najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich i współpracujących zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań. Umowa przewiduję też wymianę zawodników między klubami tak, aby młodzi gracze mogli w nowym otoczeniu realizować przewidzianą dla nich ścieżkę rozwoju sportowego.

Ponadto kluby zobowiązują się do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarach organizacji, marketingu, promocji, a także współpracy z mediami. Organizowane są również szkolenia, zebrania, turnieje piłkarskie itp.

Warto podkreślić, że wspólne działanie odbywa się nie tylko na poziomie klubowych akademii, ale także pierwszych zespołów seniorów; przewiduje współpracę sztabów szkoleniowych, jak i osób zarządzających klubami. Wszystko to dla obopólnych korzyści.

Do Klubów Partnerskich Warty Poznań dołączyli:
KA 4 resPect Krobia
Akademia Talentów Krotoszyn
Football Academy Fair-Play Złotów
TMS Suchary Suchy Las
Szkoła Piłki Nożnej Szamotuły
Warta Śrem 
Lubuszanin Trzcianka
Pogoń Książ Wielkopolski
Polonia Nowy Tomyśl
UKS GOL Brodnica 
MKS Przemysław Poznań
Canarinhos Skórzewo
Nasza Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski

#WARTOwspółpracować