Kluby Partnerskie

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2020/21 wystartował program Klubów Partnerskich Warty Poznań, w którym bardzo istotną rolę odgrywa Akademia „Zielonych”.

Program Klubów Partnerskich Warty Poznań polega na nawiązaniu współpracy z klubami piłkarskimi z województw: wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Partnerzy „Zielonych” zyskają miano oficjalnego Klubu Partnerskiego i jedną z trzech gwiazdek – złotą, srebrną i brązową – w zależności od poziomu zaangażowania się we współpracę. Osobną kategorią będą Kluby Współpracujące.

W ramach kooperacji najzdolniejsi zawodnicy z klubów partnerskich i współpracujących zostaną objęci obserwacją przez sztab szkoleniowy Akademii Warty Poznań. Umowa przewiduję też wymianę zawodników między klubami tak, aby młodzi gracze mogli w nowym otoczeniu realizować przewidzianą dla nich ścieżkę rozwoju sportowego.

Ponadto kluby zobowiązują się do wymiany wiedzy i doświadczeń w obszarach organizacji, marketingu, promocji, a także współpracy z mediami. Organizowane są również szkolenia, zebrania, turnieje piłkarskie itp.

Warto podkreślić, że wspólne działanie odbywa się nie tylko na poziomie klubowych akademii, ale także pierwszych zespołów seniorów; przewiduje współpracę sztabów szkoleniowych, jak i osób zarządzających klubami. Wszystko to dla obopólnych korzyści.

Do Klubów Partnerskich Warty Poznań dołączyli:
KA 4 resPect Krobia
Akademia Talentów Krotoszyn
Football Academy Fair-Play Złotów
TMS Suchary Suchy Las
Szkoła Piłki Nożnej Szamotuły
Warta Śrem 
Lubuszanin Trzcianka
Pogoń Książ Wielkopolski
Polonia Nowy Tomyśl
UKS GOL Brodnica 
MKS Przemysław Poznań

#WARTOwspółpracować