W Lidze Wojewódzkiej Warta Poznań 3:0 KP Piła

Ubiegłotygodniowe spotkania Warciarzy w Lidze Wojewódzkiej stały pod znakiem rywalizacji poznańsko – pilskiej, z której zdecydowanie zwycięsko wyszli nasi zawodnicy, wygrywając wszystkie trzy starcia.

Warta Poznań 14:0 KP Piła

10. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ „PROTON” GRUPA 1 (RW)

W starciu lidera z outsiderem ligi innego rozstrzygnięcia jak zwycięstwo „Zielonych” się nie spodziewaliśmy, ale aż tak wysokiego to chyba nawet najwięksi optymiści nie podejrzewali. Zwycięstwo 14:0 po kompletnym zdominowaniu zespołu gości. Mecz był toczony pod dyktando podopiecznych trenera Patryka Chabowskiego od pierwszej do ostatniej minuty, którzy jeszcze bardziej podkręcili swoje indywidualne statystyki.

Na listę strzelców wpisywali się: Iwo Wojciechowski (4), Dawid Gacki (3), Milan Wojtaszek (2), Bartosz Antkowiak, Wojciech Kaszkowiak, Adam Błachnio, Alex Rogoziecki, Jakub Jarzębowski.

Skład: Piechowiak – Tomczak, Bereszyński, Mączkowski – Golak, Kubiak, Kozłowski, Antkowiak – Wojtaszek, Wojciechowski, Gacki;

Ławka rezerwowych: Czyż, Kaszkowiak, Brzeziński, Błachnio, Rogoziecki, Buliński, Jarzębowski, Woźniak;

Warciarze wciąż zachowują bezpieczną, pięciopunktową przewagę nad drugim w tabeli Lechem Poznań. Do końca rozgrywek pozostały do rozegrania jeszcze cztery kolejki. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 Warta Poznań zmierzy się z AP Reissa Poznań.

KP Piła 1:2 Warta Poznań

8. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

W kolejnej rywalizacji pilsko – poznańskiej znów góra byli Warciarze, jednak tym razem pojedynek był zdecydowanie bardziej zacięty i wyrównany.

Zawodnicy trenera Mikołaja Piechowiaka walczą o powrót na pozycję lidera, dlatego zwycięstwa to absolutny priorytet. Udało się i tym razem, dzięki bramkom Mateusza Morkisa oraz Patryka Tyszkiewicza mogliśmy dopisać kolejny trzy punkty i pozostać w kontakcie z liderami z AP Reissa Poznań I. Wszystko jest, jednak w nogach naszych zawodników, gdyż wciąż mają rozegrali dotychczas o jedno spotkanie mniej.

Skład: Baran – Lewandowski, Krawczyk, Wałuszko, Morkis, Marszewski, Zieliński, Smoliński, Remisz;

Ławka rezerwowych: K. Marcinkowski, Kliszewski, Tyszkiewicz, Walkowiak, Kędziora, Szuba, M. Marcinkowski;

W sobotę naszych zawodników czekać będzie starcie z Avią Kamionki, która w tym momencie plasuje się na przedostatniej pozycji w lidze. W poprzednim starciu pomiędzy tymi drużynami góra była Warta, która wygrała 3:1.

Warta Poznań 7:3 KP Piła

8. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Na zakończenie tego korespondencyjnego pojedynku pomiędzy Wartą Poznań a KP Piłą w Lidze Wojewódzkiej w szranki stanęli zawodnicy urodzeni w 2010 roku. W pojedynku młodzików młodszych „Zieloni” rozprawili się ze swoimi rywalami 7:3, dzięki czemu po siedmiu rozegranych spotkaniach (jedno zaległe) wciąż mogą się pochwalić kompletem punktów na swoim koncie i pozycją lidera.

Hat-trickiem popisał się Szymon Niewiadomski, dubletem Ksawery Zimowski, a po jednym trafieniu dorzucili Bartosz Nowak oraz Gracjan Wyrozumialski.

Skład: Chłodnicki – Kliczbor, Tomaszewski, Wyrozumialski – Zimowski, Czaprański – Twardowski, Remisz, Niewiadomski;

Ławka rezerwowych: Żok, Pachowicz, Grzybek, Gadomski, Sachowski, Nowak, Woźniak;

W meczu, który rozgrywany będzie w ramach 9. kolejki Ligi Wojewódzkiej Warciarze zmierzą się z Polonią Środa Wielkopolska, którą w poprzednim pojedynku pokonali 8:0.

AP Reissa Poznań Murowana Goślina 5:2 Warta Poznań WU-13

5. kolejka III LIGA OKRĘGOWA D2 MŁODZIK GRUPA 8 (RW)

Nasze dziewczęta rywalizujące w Lidze Okręgowej z drużynami chłopców w ostatnim spotkaniu niestety musiały uznać wyższość AP Reissa Poznań Murowana Goślina, przegrywając 2:5. Mecz ligowy rozgrywany był w przeddzień udanych dla naszych dziewcząt półfinałów Mistrzostw Polski.

Bramki dla zawodniczek trener Dagmary Zawadzkiej zdobyły Roksana Otrębska oraz Maja Bieniek.

Skład: Kowal – Pietroń, Przygocka, Głowińska, Szulczyk, Otrębska, Leporowska, Jakubczak, Sołtysik;

Ławka rezerwowych: Pruszkowska, Bieniek, Biskupska;

Po tej porażce nasze dziewczęta spadły na 3. pozycję w tabeli i tracą już cztery punkty do prowadzącej Unii Swarzędz. W 6. kolejce nasze dziewczęta zmierzą się z ostatnim w tabeli Lotnikiem 1997 Poznań.