Akademia Warty Poznań, terminarz, gra

Decydujący moment całego sezonu

Najbliższa seria gier może być decydująca o losach całego sezonu dla naszych zespołów. Od dłuższego czasu Warciarze imponują formą w Centralnej Lidze Juniorów, zatem ostrzymy sobie zęby na kolejny komplet zwycięstw.

Górnik Zabrze – Warta Poznań

28. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, Zabrze, sobota, godzina 13:00

Trzy mecze do końca sezonu ligowego, sześć punktów straty do bezpiecznej pozycji i bezpośredni pojedynek między walczącymi o utrzymanie drużynami. Nawet zwycięstwo znacząco nie poprawi i tak niesamowicie trudnej sytuacji podopiecznych trenera Przemysława Bereszyńskiego, ale tylko trzy zdobyte punkty w niedzielnym pojedynku pozwolą pozostać w grze o utrzymanie w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Obydwa zespoły ewidentnie w ostatniej fazie sezonu złapały wiatr w żagle. Warta w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła aż cztery punkty w starciach z ówczesnymi liderami, czyli kolejno z Polonią Warszawa oraz Zagłębiem Lubin. Górnik natomiast w ostatniej kolejce pewnie rozprawił się z Legią Warszawa 2:0. Oba zespoły są świadome wagi tego pojedynku. Z tą różnicą, że to „Zieloni” muszą, a Górnicy mogą to spotkanie wygrać.

AP Reissa Poznań – Warta Poznań

11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, Opalenica, niedziela, godzina 12:00

Nasi „Dominatorzy” rozgrywek CLJ pewnie zmierzają po awans do fazy finałowej. Z kompletem zwycięstw i aż 11 punktami przewagi nad drugą w tabeli Lechią Gdańsk są zdecydowanym faworytem derbowego pojedynku będącego na drugim biegunie AP Reissa Poznań.

Trzy punkty zdobyte w niedzielnym pojedynku pozwolą na zagwarantowanie sobie awansu do kolejnej rundy Centralnej Ligi Juniorów, a od niepokonanej drużyny na to liczymy.

W poprzednim starciu pomiędzy tymi drużynami „Zieloni” pewnie pokonali AP Reissa 3:0.

Warta Poznań – Lech Poznań

11. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15, ul. Gdańska 1, niedziela, godzina 14:15

Nie tylko na szczeblu seniorskim w ten weekend dojdzie do derbów Poznania, ale i wśród trampkarzy starszych. Ten pojedynek śmiało można określić mianem kategorii ciężkiej, gdyż naprzeciw siebie staną dwie drużyny z samego szczytu tabeli. Liderujący Lech Poznań ma na swoim koncie siedem punktów przewagi, nad drugą w tabeli Wartą, jednak zwycięstwo „Zielonych” może sprawić, że wszystko w lidze stanie się możliwe.

W poprzednim pojedynku pomiędzy tymi drużynami zdecydowanie górą byli gracze „Kolejorza”, którzy w Popowie wygrali aż 3:0, jednak Warciarze przed własną publicznością to zupełnie inny zespół. W dotychczasowych pięciu rozegranych w Poznaniu spotkaniach podopieczni trenera Daniela Ledziona odnieśli komplet pięciu zwycięstw. Nie mamy nic przeciwko, aby taka passa trwała do końca rozgrywek.

MUKS Praga Warszawa – Warta Poznań

17. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U-17, Warszawa, sobota, godzina 14:00

Nasze juniorki starsze w dalszym ciągu mocno liczą się w walce o awans, ale by o tym myśleć muszą wygrać dwa pozostałe spotkania i liczyć na korzystny układ innych spotkań.

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać będzie zwycięstwo z MUKS Praga Warszawa. Poznanianki mają za sobą znakomitą serię zwycięstw, gdyż wygrywają nieprzerwanie od 11. kolejki. Wszyscy w zespole są świadomi wagi tego pojedynku i konieczności zdobycia trzech punktów w sobotnim pojedynku, dlatego o jakiejkolwiek taryfie ulgowej nie może być mowy.

W 8. kolejce tego sezonu obydwa zespoły mierzyły się ze sobą, wówczas górą były „Zielone”, które wygrały 3:1.