Majowe rozgrywki ligowe pod znakiem zwycięstw Warty Poznań

Pierwsza połowa maja we wszystkich rozgrywkach należy do starszych zespołów Akademii Warty Poznań. „Zieloni” w ciągu ostatnich dwóch tygodni wygrali wszystkie swoje spotkania w Lidze Wojewódzkiej.

GKS Dopiewo 0:2 Warta Poznań

7. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR „PROTON” GRUPA 2 (RW)

To nie było łatwe spotkanie dla naszych juniorów młodszych, ale finalnie liczą się trzy dodatkowe punkty i objęcie pozycji lidera. Przed tą kolejką 1. pozycję w tabeli zajmowała Polonia Środa Wielkopolska, ale wobec ich porażki z Unią Swarzędz 1:2, to podopieczni trenera Alberta Goślińskiego powrócili na szczyt rozgrywek ligowych.

W spotkaniu z GKS Dopiewo bramki zdobyli Oskar Popielski oraz niezawodny w rundzie wiosennej Maciej Owczarek. W najbliższą niedzielę nasi zawodnicy w 8. kolejce zapoczątkują rundę rewanżową. Ich rywalem będą Orły Komorniki, z którymi na inaugurację wygrali 6:3.

Skład: Ołeniak (46. Stachowiak) – Rumak (55. Pinkowski), Lechowicz (70. Karasiewicz), Szpakowski (80. Marciniak), Wróbel – Szczepański, Jechura, Kowalski (55. Zimny) – Sass (55. Popielski), Owczarek, – Wesołek (65. Siemko)

Poznańska 13 Poznań 0:7 Warta Poznań

9. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych trampkarzy młodszych. Dzięki zwycięstwu w 9. kolejce nad Poznańską 13 i korzystnemu układowi innych spotkań przewaga nad 2. zespołem w lidze nie wynosi już dwa punkty jak miało to miejsce przed tą serią gier, a aż cztery.

Nasi zawodnicy w ostatnim meczu nie pozostawili złudzeń, która drużyna jest lepsza. Bramki dla „Zielonych” zdobyli Iwo Wojciechowski (2), Jędrzej Hanuszczak, Wojciech Golak, Dawid Gacki, Kajetan Brzeziński oraz Wojciech Kaszkowiak. Zwycięstwo 7:0 nie może być dziełem przypadku, a efektem dobrej pracy w całej rundzie. Dla naszych zawodników to ósme zwycięstwo w rundzie wiosennej.

W 10. kolejce liderzy Ligi Wojewódzkiej C2 Warciarze zmierzą się z ostatnim w tabeli – KP Piła.

Skład: Piechowiak – Tomczak, Buliński, Mączkowski – Hanuszczak, Kubiak, Wojtaszek, Kozłowski – Wojciechowski, Golak, Gacki;

Ławka rezerwowych: Czyż, Kaszkowiak, Brzeziński, Antkowiak, Rogoziecki, Bereszyński, Jarzębowski, Woźniak;

AP Reissa Poznań II 0:3 Warta Poznań

7. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Warciarze pewnie pokonali w lokalnym pojedynku drugi zespół AP Reissa Poznań 3:0. Po bramkach Szymona Krawczyka, Kryspina Klorka oraz Patryka Szuby. Jednak to nie AP Reissa II jest naszym głównym rywalem w walce o pozycję lidera, a… AP Reissa I. Podopieczni trenera Mikołaja Piechowiaka, mimo sześciu zwycięstw w siedmiu spotkaniach wciąż tracą trzy punkty do obecnych liderów.

Do końca rundy pozostała jednak jeszcze cała faza rewanżowa, a więc siedem spotkań, w których wiele może się jeszcze wydarzyć. Podczas najbliższego weekendu Warciarze zmierzą się z KP Piła, z którymi na inaugurację rundy wiosennej wygrali 2:0.

Skład: Baran – Krawczyk, Szuba, Marcinkowski, Wałuszko, Smoliński, Remisz, Kliszewski, Morkis;

Ławka rezerwowych: Kędziora, Klorek, Walkowiak, Klementowski, Marszewski;

Warta Poznań 1:0 Lech Poznań

5. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

W zaległym spotkaniu 5. kolejki nasi młodzicy młodsi w derbach Poznania pokonali zespół „Kolejorza” 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Czaprański.

Podopieczni trenera Piotra Mydlikowskiego z kompletem sześciu zwycięstw pewnie przewodzą w tabeli Ligi Wojewódzkiej.

W najbliższym spotkaniu dojdzie do kolejnej konfrontacji z zespołem KP Piła, z którym aż trzy nasze zespoły będą się mierzyć podczas najbliższego weekendu.

Kadra Warty z ostatniego meczu: Jędrzej Chłodnicki, Damian Czaprański, Kamil Kliczbor, Szymon Niewiadomski, Bartosz Nowak, Jędrzej Olechnowicz, Marcel Remisz, Nikodem Stachowski, Aleksander Twardowski, Wiktor Tomaszewski, Krystian Woźniak, Gracjan Wyrozumialski, Ksawery Zimowski, Igor Żok;

Warta Poznań WU-13 2:0 Piast Kobylnica

4. kolejka III LIGA OKRĘGOWA D2 MŁODZIK GRUPA 8 (RW)

Nasze dziewczęta z zespołu do lat 13 rywalizujące w Lidze Okręgowej z zespołami chłopców wznowiły rozgrywki i to z kolejnym zwycięstwem. Tym razem podopieczne trener Dagmary Zawadzkiej pokonały Piast Kobylnica 2:0. Bramki zdobyły Emilia Pruszkowska oraz niezawodna Oliwia Pietroń.

Z dziewięcioma punktami na koncie Warcianki zajmują 2. miejsce w tabeli tuż za prowadzącą Unią Swarzędz. W najbliższej kolejce nasze dziewczęta zmierzą się z AP Reissa Murowana Goślina, a już w niedzielę rozpoczną zmagania w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Środzie Wielkopolskiej!

Skład: Kowal – Pietroń, Przygocka, Głowińska, Szulczyk, Otrębska, Leporowska, Jakubczak, Sołtysik;

Ławka rezerwowych: Pruszkowska, Bieniek, Biskupska;