Komplet zwycięstw Warty Poznań w Lidze Wojewódzkiej

Piłkarski długi weekend majowy należał do całej Akademii Warty Poznań. Kompletem zwycięstw mogą się pochwalić nie tylko zespoły występujące w CLJ, ale i te z Ligi Wojewódzkiej.

Warta Poznań 3:2 Polonia Leszno

6. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR „PROTON” GRUPA 2 (RW)

To było bardzo ważne zwycięstwo juniorów młodszych dla układu tabeli. Warciarze po bardzo trudnym meczu pokonali dotychczasowych wiceliderów Ligi Wojewódzkiej 3:2. Zwycięstwo zapewniły bramki Aleksa Jechury, Wiktora Wesołka oraz najlepszego strzelca drużyny – Macieja Owczarka. Skrzydłowy Warty Poznań ma w tej rundzie na swoim koncie już pięć bramek w dotychczasowych sześciu rozegranych spotkaniach.

Dzięki trzem zdobytym punktom i korzystnym wynikom w innych spotkaniach, „Zieloni” awansowali na 2. pozycję w lidze i zrównali się punktami z liderem – Polonią Środa Wielkopolska.

W 7. kolejce podopiecznych trenera Alberta Goślińskiego czeka wyjazd na mecz z GKS Dopiewo.

Skład: Kruk (46. Ołeniak) – Rumak, Karasiewicz (55. Karasiewicz), Wróbel, Szpakowski (75. Marciniak) – Jechura, Zimny (55. Lechowicz), Kowalski (70. Urbaniak) – Gamalczyk, Owczarek (50. Bartosiewicz) – Wesołek (55. Siemko);

Warta Poznań 4:2 Suchary Suchy Las

8. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Tak trudnego meczu chyba nikt się nie spodziewał. Zwycięstwo 4:2, ale goście postawili wysoko poprzeczkę. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że w spotkaniu 1. kolejki pomiędzy tymi drużynami Warciarze wygrali aż 5:0. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Gacki, a pojedyncze trafienia zanotowali Iwo Wojciechowski i Wojciech Kaszkowiak.

Dwa punkty przewagi nad nad drugim w tabeli Lechem Poznań to nie jest znacząca przewaga, ale pozwala ona na skupieniu się wyłącznie na sobie i nie oglądaniu się na innych. W 9. kolejce naszych zawodników czeka mecz z Poznańska 13 Poznań.

Skład: Piechowiak – Tomczak, Buliński, Mączkowski – Hanuszczak, Kaszkowiak, Wojtaszek, Kozłowski – Wojciechowski, Golak, Gacki;

Ławka rezerwowych: Czyż, Kubiak, Brzeziński, Antkowiak, Rogoziecki, Bereszyński, Jarzębowski;

Warta Poznań 1:0 Lech Poznań

6. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Cenne zwycięstwo w lokalnym pojedynku naszych młodzików. Derby często rządzą się swoimi prawami, ale tym razem wygrał zespół lepszy. Skromne zwycięstwo zapewnił Jan Marszewski.

Trzy zdobyte punkty pozwoliły zachować pozycję wicelidera rozgrywek. „Zieloni” znajdują się Ttż za AP Reissa Poznań, która z kompletem 18 punktów przewodzi w tabeli. W spotkaniu 7. kolejki podopieczni trenera Mikoła Piechowiaka zmierzą się z AP Reissa Poznań II.

Skład: Baran – Marszewski, Lewandowski, Morkis, Tyszkiewicz, Marcinkowski, Wałuszko, Zieliński, Remisz;

Ławka rezerwowych: Marcinkowski Kornel, Czaprański, Kliszewski, Klementowski, Klorek, Kędziora, Smoliński, Szuba, Krawczyk;

Błękitni Wronki 1:4 Warta Poznań

6. kolejka I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Zespół naszych młodzików młodszych doskonale radzi sobie od początku rozgrywek rundy wiosennej. Pięć zwycięstw w pięciu spotkaniach i pewna pozycja lidera – to wszystko napawa dużym optymizmem.

Dobrą formę Warciarze potwierdzili również w starciu z Błękitnymi Wronki, mimo dwutygodniowej przerwy od rozgrywek ligowych. Dwie bramki w tej rywalizacji zanotował Aleksander Twardowski, a po jednym dołożyli Aleksander Twardowski oraz Jędrzej Olechnowicz.

W następnej kolejce zawodnicy trenera Piotra Mydlikowskiego zmierzą się z Poznańską 13 Poznań.

Skład: Gadomski – Wyrozumialski, Nowak, Kliczbor – Maćkowiak, Zimowski – Twardowski, Stachowski, Remisz;

Ławka rezerwowych: Pachowicz, Tomaszewski, Czaprański, Niewiadomski, Grzybek, Olechnowicz;