Ostatni ligowy taniec Warcianek do lat 15 oraz derby Poznania w CLJ

Zanim wszyscy odpoczniemy podczas słonecznej majówki, przy rozpalonym grillu. Gorąco będzie już w sobotę za sprawą naszych zespołów występujących w Centralnej Lidze Juniorów.

MKS Polonia Warszawa – Warta Poznań

26. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18, 30.04 godz. 12:00, Warszawa

Tydzień temu najstarsi zawodnicy naszej Akademii mierzyli się z outsiderem tabeli – Gwarkiem Zabrze. Niespodziewanie przegrali to spotkanie 0:2. Tym razem rywalem Warciarzy będzie zespół z samego czuba tabeli, MKS Polonia Warszawa.

„Czarne Koszule”, mimo wysokiej dyspozycji od samego początku sezonu i pozycji lidera nadal nie mogą być pewni mistrzostwa, gdyż tuż za ich plecami czają się ekipy Zagłębia Lubin, Wisły Kraków oraz Arki Gdynia. Różnice punktowe pomiędzy tymi zespołami są minimalne, zatem o jakiejkolwiek taryfie ulgowej ze strony zespołu z Konwiktorskiej nie może być mowy.

Nasi zawodnicy, mimo fatalnej passy bez zwycięstwa i dopiero 15. pozycji w lidze nadal mają matematyczne szanse na utrzymanie. Sześć spotkań z rzędu bez zwycięstwa i aż siedem punktów straty do Górnika Zabrze, który jest ostatnim zespołem zajmujące miejsce gwarantujące utrzymanie w CLJ. Do końca sezonu pozostało pięć spotkań, matematyka pozwala wierzyć, a jak mawia klasyk „dopóki piłka w grze…”

KKS Lech Poznań – Warta Poznań

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17, 30.04 godz. 12:00, Popowo

Ligowy klasyk, mecz derbowy z Lechem Poznań. Już na etapie rozgrywek juniorskich przyprawia on o mocniejsze bicie serca każdego z zawodników i kibiców. „Zieloni” w rundzie wiosennej prezentują doskonałą formę, w ośmiu dotychczasowych meczach sięgnęli po komplet 24 punktów. Tym samym są na najlepszej drodze do fazy finałowej Centralnej Ligi Juniorów.

Jako liderzy rozgrywek mają aż siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli… Lechem Poznań. Na tym etapie rozgrywek to przewaga znacząca, ale taka która może w szybkim tempie stopnieć, dlatego podopieczni trenera Kamila Szulca muszą podejść do sobotniego z pełnym zaangażowaniem. Dla „Kolejorza” to w pewnym sensie mecz ostatniej szansy na zawalczenie w tej rundzie o najwyższe cele.

Niespełna dwa miesiące temu obydwa zespoły spotkały się już na początku rundy wiosennej. Pewne zwycięstwo zanotowali Warciarze, którzy w efektownym stylu pokonali Lechitów 4:2. Powtórka z rozrywki? Nie mamy nic przeciwko.

Warta Poznań – PG Radunia Stężyca

9. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15, 30.04, godz. 12:00, ul. Warmińska

Nasi trampkarze starsi to w rozgrywkach ligowych zespół o dwóch twarzach. Jednej bardzo atrakcyjnej – domowej – wygrywającej każde spotkanie oraz drugiej dużo brzydszej – wyjazdowej. Zespół prowadzony przez trenera Daniela Ledziona w dalszym ciągu nie potrafi urwać nawet punktu rywalom w meczach wyjazdowych, za to w spotkaniach w roli gospodarza to ekipa dużo skuteczniejsza, grająca futbol efektowny i poukładany.

To wszystko składa się na fakt, że w pojedynku z Radunią liczymy na wiele emocji, a przede wszystkim udany rewanż z pierwszej fazy rundy wiosennej. Wtedy to nasi gracze w dramatycznych i pechowych okolicznościach ulegli drużynie z Pomorza 4:5. Kolejne trzy punkty z pewnością poprawiłyby nastroje w szatni, gdyż 4. pozycja w lidze to z pewnością nie jest szczyt możliwości naszych zawodników.

Warta Poznań – Checz Gdynia

7. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U-15, 01.04, godz. 14:30, ul. Warmińska

Dla naszych dziewcząt z zespołu do lat 15 to ostatni mecz tego sezonu. Po zeszłotygodniowej porażce z MUKS Kostrzyn nad Odrą Warcianki nie mają już szans na awans do fazy finałowej CLJ, aczkolwiek nieustępliwość i olbrzymie serce do gry to coś, z czego zapamiętamy podopieczne trenera Łukasza Nowaka z rozgrywek ligowych. Stąd w niedzielnym pojedynku możemy być przekonani, że i tego w nim nie zabraknie.

Checz Gdynia to zespół, który w tej rundzie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, z ledwie trzema punktami na koncie, Warcianki przed siódmą serią gier są piątą siłą ligi, aczkolwiek na finiszu rozgrywek może dojść jeszcze do pewnych przetasowań.