Pechowy weekend Warty Poznań w CLJ

Zeszły weekend z pewnością nie należał do zawodników Warty Poznań. Na cztery rozegrane spotkania w aż trzech górą byli rywale. Jedynym zespołem, który zapunktował w Centralnej Lidze Juniorów była drużyna B1.

Warta Poznań 0:2 Gwarek Zabrze

25. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-18

To spotkanie dla „Zielonych” miało być swoistym punktem zwrotnym dla dalszych losów w rozgrywkach. Zwycięstwo dałoby nie tylko niezwykle cenne trzy punkty w kontekście walki o utrzymanie, ale i poprawiłoby nastawienie mentalne wśród zawodników, którzy na zwycięstwo czekają od 19. kolejki.

Gwarek to outsider ligi od początku rozgrywek, mający już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie w lidze. Pomimo to podopieczni trenera Przemysława Bereszyńskiego byli świadomi ogromnej wagi tego spotkania i konieczności sięgnięcia po trzy punkty w tym meczu. Niestety nasi juniorzy starsi z ową presją sobie nie poradzili, gdyż już w 6. minucie meczu gości na prowadzenie wyprowadził Remigiusz Flasza. Warciarze mocno dążyli do wyrównania, jednak żadna z ich prób nie okazała się być skuteczna. W 68. minucie drugą bramkę dla Gwarka Zabrze dołożył Mateusz Michalski i trzy punkty pojechały na Śląsk.

Po 25. seriach gier Warciarze spadli na przedostatnią pozycję w tabeli. Do ostatniego miejsca gwarantującego utrzymanie wciąż tracimy siedem punktów.

Skład: Topolski – Michalski, Kultys, Jakuć – Wajman, Stangel, Falbierski, Konopacki – Durueke, Nęcka, Gawecki;

Ławka rezerwowych: Woroch, Osajda, Włodarczak, Kluczyński, Pachnik, Nowicki;

Warta Poznań 3:1 Żaki Szczecin

8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-17

Przyszedł czas na rundę rewanżową w lidze juniorów młodszych. Po komplecie zwycięstw w pierwszych siedmiu spotkaniach „Zieloni” zajmowali pewną pierwszą pozycję w lidze, dlatego przystępując do drugiej fazy rozgrywek musieli nauczyć się grać z dodatkową presją, która wynika z zajmowanej przez nich pozycji lidera. Każdy z zespołów rywala będzie dodatkowo zmotywowany, aby urywać punkty podopiecznym trenera Kamila Szulca.

W meczu z Żakami na pewno cieszy wynik 3:1, ale nie były to łatwo zdobyte punkty. Szczecinianie do 64. minuty utrzymywali korzystny dla siebie bezbramkowy remis, tworząc przy okazji bardzo groźne akcje pod bramką Borysa Ołeniaka. Zwycięstwo zapewniły nam bramki Bartosza Pitucha, Kamila Janika oraz Jana Dolaty. Na szczególne słowa uznania zasługuje trafienie tego ostatniego, który efektownymi nożycami pokonał bramkarz rywali.

Skład: Ołeniak – Jasiński, Janik, Urbaniak, Piechnicki, Rola, Adamowicz, Rzeźnik, Sadowski, Niepsuj, Pituch;

Ławka rezerwowych: Stachowiak, Pawłowski, Flis, Dolata, Kowalski, Wesołek, Gamalczyk;

Lotos Gdańsk 3:1 Warta Poznań

8. kolejka Centralnej Ligi Juniorów U-15

Wyjazdowy czarny koszmar trampkarzy starszych trwa nadal. Podopieczni trenera Daniela Ledziona podobnie jak ich starsi koledzy w zeszły weekend rozpoczęli zmagania w rundzie rewanżowej. Niestety jeśli chodzi o spotkania rozgrywane na boiskach rywala nic się nie zmieniło. Warciarze w roli gości wiosną rozegrali cztery spotkania, każde z nich zakończyło się porażką.

W spotkaniu z Lotosem honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Szalaty. Niestety rywale drogę do naszej siatki znaleźli aż trzykrotnie, tym samym trzy punkty pozostały na Pomorzu. Po 8. seriach Warta Poznań z dorobkiem 12 punktów zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Skład: Bleja – Klóska, Jaroszewski, Roth, Zieliński, Śmiechowski, Kurowski, Bryja, Malchrowicz, Ganowski, Szalaty;

Ławka rezerwowych: Fornalik, Schade, Rzeźnik, Majsner, Ratajczyk;

Warta Poznań 3:7 MUKS PS Kostrzyn nad Odrą

6. kolejka Centralnej Ligi Juniorek U-15

To był mecz z kategorii wagi ciężkiej. Trzy punkty w tym meczu miały dać przepustkę do gry w kolejnej fazie ligowej. I dały, ale niestety zawodniczkom z Kostrzyna. Pech nasze zawodniczki dopadł jeszcze przed spotkaniem, gdyż z powodu licznych problemów kadrowych trener Łukasz Nowak nie mógł skorzystać z kilku ważnych ogniw swojego zespołu.

Nasze dziewczęta pozostawiły na boisku serce i za to należą im się ogromne brawa. Przegrały 3:7, ale charakteru i woli walki im odmówić nie można. Dubletem w tym spotkaniu popisała się będąca ostatnio w dobrej dyspozycji Zofia Wojciechowska, a jedno trafienie dołożyła Michalina Szymańska.

Przed ostatnią serią gier Warcianki spadły na 5. pozycję w Centralnej Lidze Juniorek.

Skład: Senger – Urbaniak, Kościelak, Ossowska, Szymańska, Glogier, Bartkowiak, Wojciechowska, Włodarska, Drzewiecka, Michalik;

Ławka rezerwowych: Talaga, Kabacińska, Włodarska, Pawlicka;