Warta 2010 nadal z kompletem punktów, zwycięstwo juniorów młodszych – podsumowanie LW

Trzy zwycięstwa i jedna porażka – z takim bilansem zakończyliśmy przedświąteczną serię spotkań w Lidze Wojewódzkiej. Po trzy punkty sięgnęły znów drużyny juniorów młodszych, młodzików starszych oraz młodszych.

Unia Swarzędz 1:3 Warta Poznań

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR „PROTON” GRUPA 2 (RW)

Po zeszłotygodniowej porażce ligowej 0:2 nasi juniorzy młodsi w spotkaniu z Unią Swarzędz wrócili na właściwe tory i odnieśli przekonujące zwycięstwo 3:1.

Przed rozegraniem 4. kolejki Ligi Wojewódzkiej obydwa zespoły dzieliły w tabeli ledwie dwa punkty, więc z góry można było zakładać, że podopiecznych trenera Alberta Goślińskiego czekać będzie niełatwa przeprawa. W wyjściowej jedenastce było sporo zmian w porównaniu do zeszłotygodniowego starcia z Polonią Środa Wielkopolska. Między innymi do bramki wrócił Borys Ołeniak, a do linii ataku Wiktor Wesołek.

Jak się okazało był to „strzał w dziesiątkę”, gdyż Wiktor Wesołek do spółki z Maciejem Owczarkiem oraz Oskarem Popielskim wpisali się na listę strzelców i zapewnili Warciarzom kolejne ligowe zwycięstwo. Po czterech rozegranych kolejkach „Zieloni” w dalszym ciągu zajmują trzecią pozycję, ze stratą punktu do lidera. W następnej kolejce zmierzymy się w lokalnym pojedynku z Koziołkiem Poznań.

Skład: Borys Ołeniak – Antoni Rumak, Wojciech Karasiewicz, Dawid Szpakowski, Dawid Wróbel – Olivier Kowalski, Aleks Jechura, Jakub Zimny – Mikołaj Bartosiewicz, Wiktor Wesołek, Maciej Owczarek;

Ławka rezerwowych: Michał Fornalik, Robert Urbaniak, Filip Pinkowski, Oskar Popielski, Aleksander Marciniak, Maksymilian Panek, Oskar Siemko;

UKS AP Reissa Poznań 1:0 Warta Poznań

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Nasza drużyna trampkarzy młodszych była jedną z dwóch występujących na szczeblu wojewódzkim, która mogła poszczycić się mianem niepokonanej. Niestety seria ta została zakończona na pięciu wygranych z rzędu, gdyż w szóstej kolejce „Zieloni” dość niespodziewanie przegrali 0:1 z UKS AP Reissa.

Dzięki znaczącej przewadze punktowej zbudowanej nad resztą stawki podopieczni trenera Patryka Chabowskiego, mimo porażki nadal znajdują się na pozycji lidera. Nasza przewaga nad drugim w tabeli, Lechem Poznań, stopniała już do zaledwie dwóch punktów. W 7. kolejce Warciarze zmierzą się z Mieszkiem Gniezno.

Skład: Bartosz Piechowiak – Hubert Buliński, Wojciech Bereszyński, Wiktor Mączkowski – Jędrzej Hanuszczak, Wojciech Kaszkowiak, Oliwier Kozłowski, Mateusz Woźniak – Iwo Wojciechowski, Wojciech Golak, Alex Rogoziecki;

Ławka rezerwowych: Kacper Czyż, Bartosz Kubiak, Kajetan Brzeziński, Adam Błachnio;

Warta Poznań 3:1 Unia Swarzędz

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

Po ostatniej zaskakującej porażce z AP Reissa do punktowania wrócił także zespół trenera Mikołaja Piechowiaka, który po dobrym meczu pokonał rówieśników z Unii Swarzędz 3:1.

Bramki dla naszych młodzików starszych strzelili: Natan Kędziora, Jakub Lewandowski oraz Igor Smoliński. Dzięki tej wygranej nasz zespół awansował na 2. pozycję, jednak do liderującego AP Reissa Poznań w dalszym ciągu traci trzy punkty.

W następnej kolejce zawodnicy z rocznika 2009 zmierzą się z Orlikiem Poznań.

Skład: Mikołaj Baran – Jakub Lewandowski, Szymon Krawczyk, Kacper Wybieralski, Benjamin Wałuszko, Jan Marszewski, Nikodem Zieliński, Igor Smoliński, Natan Kędziora;

Ławka rezerwowych: Kryspin Klorek, Patryk Tyszkiewicz, Bartek Kliszewski, Marcel Walkowiak, Wojciech Remisz, Patryk Szuba;

AP Reissa Poznań 2:4 Warta Poznań

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK „PROTON” GRUPA 1 (RW)

4. kolejka Ligi Wojewódzkiej i 4 zwycięstwo młodzików młodszych. Podopieczni trenera Piotra Mydlikowskiego są jedynym zespołem w naszej Akademii, który może się pochwalić kompletem punktów wśród zespołów występujących na szczeblu wojewódzkim.

Po bramkach Gracjana Wyrozumialskiego, Oliwera Walkowiaka oraz dublecie Damiana Czaprańskiego Warciarze wygrali 4:2 z AP Reissa i umocnili się na szczycie tabeli. W 5. kolejce naszych zawodników czeka derbowe spotkanie z Lechem Poznań.

Pełna kadra: Jędrzej Chłodnicki, Damian Czaprański, Filip Gadomski, Kamil Kliczbor, Wojciech Maćkowiak, Bartosz Nowak, Jędrzej Olechnowicz, Filip Pachowicz, Nikodem Stachowski, Krystian Woźniak, Oliwier Walkowiak, Gracjan Wyrozumialski, Ksawery Zimowski, Igor Źok;