Najlepszy w tym roku weekend Warty w CLJ! Podsumowanie kolejki

12 uzbieranych punktów przez nasze drużyny w ubiegły weekend w Centralnej Lidze Juniorów to zdecydowanie najlepszy wynik w tym roku. Cztery wygrane w pięciu spotkaniach to napawa optymizmem, aczkolwiek sytuacja juniorów starszych, którzy jako jedyni przegrali staje się coraz bardziej poważna.

CLJ U-18 – Wisła Kraków 5:0 Warta Poznań

Do spotkania z ekipą „Białej Gwiazdy” nasz zespół musiał podejść bez najlepszego strzelca, Bruno Siedleckego, oraz etatowego stopera Alberta Żerkowskiego. W rolę napastnika dość nietypowo wcielił się Bartosz Falbierski, a szansę gry na środku defensywy otrzymał Szymon Michalski.

Podopieczni trenera Przemysława Bereszyńskiego od pierwszego gwizdka wyszli na gospodarzy wysokim pressingiem i animuszem, jednak to do Wiślaków należał ten dzień. Już w 8. minucie gospodarze otworzyli wynik spotkania za sprawą uderzenia Mateusza Stanka, a losy meczu były w zasadzie przesądzone już w pierwszej połowie, gdyż do przerwy gospodarze schodzili z trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie hat-tricka skompletował Mateusz Stanka, a wynik na 5:0 ustalił Dominik Sarga.

Po 22. kolejkach CLJ Warciarze zajmują w dalszym ciągu 15. pozycję. Niestety swój mecz w tej serii gier wygrał Górnik Zabrze, który jest ostatnim bezpiecznym zespołem w walce o utrzymanie. Strata „Zielono-białych” do Zabrzan wynosi już 5 punktów.

Skład: Król – Walczak, Kultys, Michalski, Wajman – Stangel, Kluczyński, Sarbinowski, Nęcka, Konopacki – Falbierski;

Ławka rezerwowych: Nowicki, Pachnik, Gawecki, Włodarczak, Jakuć, Rudawski;

CLJ U-17 – FASE Szczecin 0:3 Warta Poznań

Ogromne brawa już teraz należą się naszym juniorom młodszym za to jak weszli w rundę wiosenną. Po pięciu kolejkach Warciarze mogą pochwalić się kompletem zwycięstw i aż pięciopunktową przewagą nad drugą w tabeli Lechią Gdańsk.

W ubiegły weekend zawodnicy trenera Kamila Szulca wybrali się do Szczecina na spotkanie z FASE, który w tej rundzie już mierzył się z innymi dwoma poznańskimi zespołami. W starciach z AP Reissa oraz Lechem Poznań dwukrotnie padał remis, ale o patencie na ekipy z Wielkopolski nie może już być mowy, gdyż w sobotnim meczu z FASE górą byli Warciarze. Poznaniacy wygrali w dobrym stylu 3:0, za sprawą dubletu Szymona Roli oraz jednego trafienia Aleksandra Sadowskiego.

Skład: Topolski – Jasiński, Adamczyk, Janik, Piechnicki, Rola, Adamowicz, Rzeźnik, Sadowski, Niepsuj, Pituch;

Ławka rezerwowych: Stachowiak, Urbaniak, Flis, Kowalski, Dolata, Rumak, Gamalczyk;

CLJ U-15 – Warta Poznań 3:1 Lechia Gdańsk

Warciarzom po ostatniej dotkliwej porażce w derbach z Lechem 0:3 bardzo zależało, by wrócić na zwycięską ścieżkę w 5. kolejce rozgrywek. Rywalem była Lechia Gdańsk, która kilka tygodni temu potrafiła wygrać na wyjeździe 1:0 z… Lechem Poznań.

Od samego początku sobotniego starcia to gospodarze atakowali, kontrolowali grę i prezentowali się lepiej w każdej formacji. Kiedy to w pierwszej połowie wydawało się, ze bramka dla Warciarzy jest kwestią czasu, to Lechiści schodzili na przerwę w lepszych nastrojach. Olbrzymi błąd defensywy Warty na bramkę zamienił jeden z Lechistów. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie, stronę dominującą nadal byli gospodarze, ale tym razem celowniki były zdecydowanie lepiej nastawione. Do wyrównania doprowadził Jakub Szalaty, a kolejne dwie bramki zdobył w krótkim odstępie czasu Filip Malchrowicz, który zameldował się na placu gry po zmianie stron.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, ale był to najniższy wymiar kary dla zawodników Lechii. Warto wspomnieć o bardzo dobrej atmosferze na trybunach i głośnym dopingu jaki niósł się na obiekcie przy ulicy Gdańskiej 1 dla naszych zawodników. Z pewnością był to jeden z aspektów, który mocno budował chłopców w trakcie tego spotkania. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Daniela Ledziona awansowali na 3. pozycję w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego Lecha oraz AP Reissa.

Skład: Fornalik – Pawlicki, Roth, Zieliński, Jaroszewski – Śmiechowski, Bryja, Ganowski, Szalaty – Kurowski, Górny;

Ławka rezerwowych: Piechowiak, Budych, Majsner, Rzeźnik, Schade, Klóska, Malchrowicz;

CLJ WU-17 – Sportis KKP Bydgoszcz 0:1 Warta Poznań

Spotkanie 13. kolejki pomiędzy Sportisem a Wartą można było śmiało określić mianem „hitu” kolejki. Obydwa zespoły wciąż walczące o najwyższe pozycje w tabeli przystąpiły do tego spotkania z dużymi nadziejami, ale i z szacunkiem do rywalek. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa dla Warty Poznań w tym spotkaniu strzeliła w 82. minucie z rzutu wolnego Julia Hennig.

Dzięki zdobytym trzem punktom udało się Warciankom zrównać punktami z wiceliderkami z KKPK Medyka. Koninianki, jednak mają do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Skład: Darol – Budasz, Matuszek, Łuczak, Polak, Kościelak, Pawlak, Tokar, Hennig, Jagodzińska, Greser;

Ławka rezerwowych: Gawrońska, Rejewska, Depczyńska, Betka, Wierzbińska;

CLJ WU-15 – Warta Poznań 4:0 Medyk Konin

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowały zawodniczki trenera Łukasza Nowaka i to w doskonałym stylu. Spotkanie od pierwszych minut było w pełni kontrolowane przez Warcianki, które już po pierwszej połowie prowadziły 3:0, za sprawą trafienia Marii Golec oraz dwóch Zofii Wojciechowskiej.

W drugiej odsłonie tempo gry nieco spadło, ale i tak byliśmy świadkami czwartej bramki dla Warty, której autorką była ponownie Maria Golec.

Po tej wygranej dziewczęta awansowały na 5. pozycję w tabeli, ze stratą ledwie sześciu punktów do liderującego LOTOSU Gdańsk.

Skład: Senger – Urbaniak, Kościelak, Ossowska, Szymańska, Glogier, Pawlicka, Wojciechowska, Golec, Drzewiecka, Michalik;

Ławka rezerwowych: Talaga, Otrębska, Włodarska, Bartkowiak, Andrzejczyk;