Akademia Warty Poznań, terminarz, gra

Mocni rywale czekają w ten weekend na naszych Warciarzy w CLJ

Przed naszymi pięcioma zespołami już trzecia seria gier w rundzie wiosennej CLJ. Rywale z najwyższej półki, dlatego możemy być pewni sporej dawki piłkarskich emocji w ten weekend.

Warta Poznań U-18 : Legia Warszawa

Podopieczni trenera Przemysława Bereszyńskiego uskrzydleni ostatnim derbowym zwycięstwem nad Lechem Poznań 4:1 w 20. kolejce zmierzą się w Warszawie z Legią. Trzy zdobyte punkty w starciu z „Kolejorzem” pozwoliły z pewnością zawodnikom nabrać nieco wiatru w żagle, ale ten statek nadal nie wydostał się jeszcze z zagrożonej strefy. Warciarze zajmują 13. miejsce w lidze, ze stratą jednego punktu do bezpiecznej pozycji.

Legioniści zajmują trzecią pozycję, a do prowadzącego Zagłębia tracą zaledwie dwa punkty. Warto jednak zaznaczyć, że i „Wojskowi” mają swoje problemy, gdyż w tej rundzie nie zdołali urwać nawet punktu. Ba, nie strzelili nawet gola, tracąc w sumie sześć. Najpierw przegrali z Polonią na otwarcie rundy 4:0, a następnie przegrali z Zagłębiem 2:0.

W poprzednim bezpośrednim starciu pomiędzy tymi drużynami górą byli Legioniści, którzy wygrali 2:1. Po cichu wierzymy, że tym razem będzie inaczej.

Warta Poznań U-17 : Pogoń Szczecin

W sobotę swój mecz z mocnym rywalem będzie rozgrywał także zespół B1. Warciarze zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Z pełną odpowiedzialnością o tym starciu możemy powiedzieć, że to spotkanie na szczycie CLJ U-17, gdyż lider zmierzy się z wiceliderem. Obydwa zespoły mają na swoich kontach komplety punktów i tylko bilans bramkowy sprawia, że to Warta Poznań jest na szczycie tabeli. „Zielono-biali” mają za sobą wygrane pojedynki z Żakami Szczecin oraz z Lechem Poznań, natomiast Pogoń rozprawiła się w pierwszych dwóch kolejkach z AP Reissa oraz z Fase Szczecin. Z pewnością czeka nas emocjonujące starcie o fotel lidera.

Warta Poznań U-15 Juventus Academy Bydgoszcz

Poznań, ul. Gdańska 1, godzina 14:00

W 3. kolejce podopieczni trenera Daniela Ledziona podejmą przed własną publicznością ekipę Juventusu Bydgoszcz. Młodzi Warciarze z pewnością będą chcieli zrehabilitować się po zeszłotygodniowej niespodziewanej porażce z Radunią PG Stężyca i zgarnąć kolejne trzy punkty w tej rundzie.

Warta Poznań WU-17 – AP Lotos Gdańsk

Nasze starsze dziewczęta po ostatniej wyjazdowej porażce z ekipą Stomilu Olsztyn w 11. serii gier CLJ jadą na równie trudny teren do Gdańska. Zawodniczki prowadzone przez trenerkę Annę Jankowską wciąż mają bardzo realne szanse na mistrzostwo w CLJ. Zajmują obecnie 4. miejsce, jednak miejsca na margines błędu już nie ma. Siedem punktów straty do liderującego Stomilu i sześć do wiceliderek z Lotosu Gdańsk sprawia, że w niedzielnym pojedynku trzy punkty będą jak na wagę złota dla jednej jak i drugiej ekipy. Poprzednie starcie tych dwóch ekip zakończyło się zwycięstwem Gdańszczanek 1:0.

Warta Poznań U-15 – AP Lotos Gdańsk

Tego samego dnia również zawodniczki naszej młodszej drużyny zmierzą się w Gdańsku z drużyną Lotosu. Tutaj sprawa ma się zgoła inaczej, gdyż zespół U-15 ma za sobą dopiero jedną rozegraną kolejkę, w której to mimo dobrej gry uległ w derbowym starciu z AZS UAM Poznań 4:3. Za to Lotos na inaugurację rundy nie miał litości dla UKS Viktoria SP2 Sianów, pokonując swoje rywali aż 10:0. Wierzymy jednak w nasze zawodniczki i wiemy, że stać je na osiągnięcie korzystnego rezultatu.