„Dobra organizacja, bardzo ciekawa metodologia nauczania, wysoko wykwalifikowani trenerzy”, czyli podsumowanie stażu trenerskiego w Warcie

Przed kilkoma dniami zakończył się tygodniowy staż trenerski w Akademii Warty Poznań. Łącznie w szkoleniach udział wzięło aż 37 trenerów reprezentujących kluby z całej Polski.

Od dłuższego czasu różnego rodzaju szkolenia organizowane przez Wartę Poznań cieszą się coraz to większym zainteresowaniem w środowisku trenerskim. Świadczy o tym fakt, że poza szkoleniowcami z Wielkopolski, którzy stanowili oczywiście najliczniejszą grupę, w stażu udział wzięli przedstawiciele klubów między innymi z województwa lubuskiego, łódzkiego, śląskiego, a nawet podkarpackiego.Odbyty staż był dla mnie wielką przyjemnością.

Ogromny zastrzyk wiedzy, zasad, treningu, który z przyjemnością wprowadzę w swoim środowisku treningowym. Chętnie będę polecał staż w Warcie Poznań u Nas, na Śląsku, a sam w przyszłości chętnie wziąłbym udział raz jeszcze w takim szkoleniu – opowiada jeden z naszych stażystów.

Podczas licznych wykładów trenerzy mieli możliwość między innymi poznać metodologię szkolenia Akademii, dowiedzieć się jak duże znaczenie ma aspekt treningu mentalnego. Prelegentami zajęć byli Dyrektor Akademii, Wojciech Tomaszewski, Trener zespołu U-15, jednocześnie Koordynator działu metodologii szkolenia i analizy gry, Daniel Ledzion, oraz Trener mentalny Akademii, Marcin Ścisłowski.

Staż był zorganizowany na najwyższym poziomie. Komunikacja, zaplanowanie stażu i całe funkcjonowanie było na oczekiwanym przeze mnie poziomie – dodał inny trener w ankiecie.

Ponadto stażyści w ciągu tygodnia mieli możliwość obserwowania z bliska wielu jednostek treningowych naszych zespołów. W sobotę obejrzeli zwycięskie derby Warty Poznań U-18 (4:1) i U-17 (4:2) nad Lechem Poznań w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów oraz ważne ligowy triumf pierwszego zespołu nad Górnikiem Zabrze w PKO BP Ekstraklasie.