Akademia Warty Poznań, terminarz, gra

Pełen emocji weekend w CLJ, dziewczęta wracają do gry! Harmonogram meczów Akademii

Przed nami weekend pełen piłkarskich emocji w CLJ. W dużej mierze za sprawą podwójnych derbów Poznania wśród juniorów oraz wznowieniu rozgrywek żeńskich zespołów, w których także dojdzie do derbowej rywalizacji.

Jako jedyna Akademia w Polsce mamy swojego przedstawiciela na szczeblu każdych rozgrywek w Centralnej Ligi Juniorów i od tego weekendu będziemy tego doświadczać. Trzy ekipy chłopców już tydzień temu wznowiły rozgrywki ligowe, w ten weekend dołączają do nich dziewczęta.

Warta Poznań U-18 : KKS Lech Poznań

Sobota godz. 10:00, ul. Warmińska 1.

W spotkaniu 19. kolejki dojdzie do pojedynku sąsiedzkiego z Lechem Poznań. Niestety nie jest to mecz sąsiadów w ligowej tabeli, gdyż Warciarze są niżej od „Kolejorza” aż o 11 lokat. Obie drużyny walczą o zupełnie inne cele w tym sezonie. Dla podopiecznych trenera Przemysława Bereszyńskiego każdy punkt jest jak na wagę złota w walce o utrzymanie, gdyż różnice w dolnej części tabeli są niewielkie. Lechici plasują się na 4. miejscu w tabeli, tracąc do liderującej Cracovii ledwie jeden punkt. Warto zaznaczyć, że nasi zawodnicy potrafili w tym sezonie już wygrywać z wyżej notowanymi rywalami, gdyż ostatnie jakie w tym sezonie odnieśli zwycięstwo miało miejsce w 15. kolejce właśnie w starciu z Cracovią. Poznaniacy wygrali po dobrym meczu w Krakowie 3:1. Czas na sprawienie kolejnej niespodzianki.

Warta Poznań U-17 : KKS Lech Poznań

Sobota, godz. 14:00, ul. Gdańska 1.

W spotkaniu 2. kolejki juniorów młodszych również dojdzie do lokalnej potyczki dwóch poznańskich zespołów. Tutaj sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdyż jesteśmy dopiero na samym starcie rozgrywek. Tydzień temu nasz zespół wygrał 4:2 z Żakami Szczecin, a Lechici musieli podzielić się punktami z innym szczecińskim zespołem FASE. Dzięki temu to Warciarze są liderami i oby po najbliższej kolejce również mogli pochwalić się kompletem ligowych punktów.

Warta Poznań U-15 : Radunia PG Stężyca

Sobota, godz. 12:00, Stężyca.

Podopieczni trenera Daniela Ledziona na inaugurację swoich rozgrywek, do których przystępowali w roli beniaminka doskonale poradzili sobie w `1. kolejce. Pokonując Lotos Gdańsk 4:1. Teraz Warciarzy czeka kolejne starcie z zespołem z Pomorza, Radunią PG Stężyca, którzy w poprzednim tygodniu zanotowali falstart, przegrywając 3:1 z FASE Szczecin.

Warta Poznań WU-17 : AS Stomil Olsztyn

Niedziela, godz. 10:00, Mrągowo.

W Mrągowie rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej nasze zawodniczki pod wodzą trener Anny Jankowskiej. Rywalem będzie wicelider tabeli, AS Stomil Olsztyn, z którym to nasze dziewczęta na otwarcie sezonu po zaciętym spotkaniu zremisowały 2:2. Warta w tabeli plasuje się na wysokim 4. miejscu i może się pochwalić jedną z najszczelniejszych defensyw w całej CLJ. Duża w tym zasługa m.in. Jagody Cyraniak oraz Martyny Łuczak, których dobra gra została dostrzeżona przez sztab szkoleniowy reprezentacji Polski U-17. Dziewczyny kilka dni temu wróciły z towarzyskiego turnieju w Hiszpanii, gdzie sięgnęły wraz z całą kadrą „Biało-czerwonych” po złote medale. Oby to było dobrym prognostykiem przed rundą wiosenną dla całej drużyny.

Warta Poznań WU-15 : AZS UAM Poznań

Sobota, godz. 12:30, ul. Zagajnikowa 9.

Nasze młodsze zawodniczki w CLJ w 1. kolejce zmierzą się w derbowym starciu z ekipą UAM. Warciarki mają za sobą bardzo pracowity okres przygotowawczy, podczas którego mierzyły się m.in. z SMS Łódź czy Śląskiem Wrocław. W międzyczasie czwórka naszych zawodniczek, Apolonia Kościelak, Michalina Szymańska, Oliwia Pietroń oraz Agnieszka Kabacińska wzięły udział w zgrupowaniu Zimowej Akademii Młodych Orlic, gdzie mogły sprawdzić się na tle najlepszych w całej Polsce. Miejmy nadzieję, że ich wyróżnienie będzie dodatkową mobilizacją dla całego zespołu i przełoży się to na wyniki.