Słodko-gorzki początek CLJ. Podsumowanie kolejki ligowej

Za nami pierwszy ligowy weekend w Centralnej Lidze Juniorów rundy wiosennej. Póki co zmagania rozpoczęły jedynie zespoły chłopców U-18, U-17 oraz U-15. Bilans po pierwszym weekendzie marca to dwa zwycięstwa i jedna porażka.

WKS Śląsk Wrocław 2:1 Warta Poznań U-18

Zespół trenera Przemysława Bereszyńskiego nie był w tym spotkaniu faworytem, ale obiecująca dyspozycja w zimowych sparingach pozwalała sądzić, że zostanie przełożona również w meczach o punkty. Niestety gospodarze wykorzystali swoje dwie sytuacje, na które Warciarze odpowiedzieli tylko raz, za sprawą Bruno Siedleckiego. Wobec tej porażki i zwycięstwa Górnika Zabrze, który był przed tą kolejką za „Zielonymi” w ligowej tabeli, spadliśmy na 15. pozycję w tabeli. W 19. kolejce dojdzie do derbowego starcia z Lechem Poznań, który traci tylko punkt do liderującej Cracovii Kraków.

Król – Walczak, Kultys, Żerkowski, Michalski – Kluczyński, Jakuć, Sarbinowski, Wódecki, Nęcka – Siedlecki;

UKS Żaki Szczecin 2:4 Warta Poznań U-17

Dla młodszych zawodników Warty rywalizacja z Żakami była spotkaniem 1. kolejki CLJ, dlatego tym istotniejsze było, aby dobrze wejść w nową rundę z wysokiego „C”. Z tego samego założenia wyszli również gospodarze i to oni dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale Warciarze za każdym razem pokazywali wolę walki i wyrównywali stan rywalizacji. Najpierw za sprawą trafienia Alana Adamowicza, a następnie Oskara Siemki. Po skutecznym strzale Szymona Roli wyszliśmy na prowadzenie. Warto zaznaczyć, że podopieczny trenera Kamila Szulca ma patent na zespół Żaków, gdyż w przedsezonowym meczu kontrolnym także wpisał się na listę strzelców. Wynik na 4:2 ustalił wprowadzony z ławki Jan Dolata. W 2. kolejce zespół B1 podobnie jak A1 zmierzy się z Lechem Poznań, który to w 1. kolejce zremisował bezbramkowo z zespołem FASE Szczecin.

Dubel – Jasiński, Wajman, Adamczyk, Urbaniak – Piechnicki, Rola, Rzeźnik, Adamowicz, Pituch – Siemko;

Warta Poznan U-15 4:1 Lotos Gdańsk

Nasi najmłodsi reprezentanci w CLJ jako jedyni mieli przyjemność rozgrywania swojego meczu ligowego przed własną publicznością. Po doskonałym okresie przygotowawczym i pięciu zwycięstwach w sześciu spotkaniach sparingowych, przyszedł czas na prawdziwą weryfikację sił w spotkaniu ligowym. Na inaugurację rozgrywek przyszło się Warciarzom zmierzyć z Lotosem Gdańsk, czyli z trzecim zespołem poprzedniej rundy rozgrywek. Podopieczni trenera Daniela Ledziona potwierdzili wysoką formę i wygrali aż 4:1. Dubletem popisał się Marcel Kurowski, po jednym trafieniu zaliczyli Jakub Szalaty oraz Maksymilian Śmiechowski. W następnej kolejce trampkarze pojadą do Stężycy na mecz z miejscową Radunią.

Bleja – Pawlicki, Roth, Zieliński, Klóska – Śmiechowski, Malchrowicz, Ganowski – Szalaty, Kurowski, Górny;