Złoto i brąz młodych Warciarzy na Decathlon Cup

W sobotę Warciarze z rocznika 2010 oraz 2011 wzięli udział w I Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Decathlon Cup i zaprezentowali się ze znakomitej strony. Starsi zawodnicy zajęli 3. miejsce, a młodsi sięgneli po złote medale w swojej kategorii.

Spotkania starszego rocznika rozgrywane były w łódzkiej Atlas Arenie oraz sąsiadującej z nią hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego. W samych finałach rozgrywek wzięło udział po sześć drużyn w obu kategoriach wiekowych wyłonionych na podstawie wcześniejszych eliminacji.

Podopieczni trenera Piotra Modlikowskiego prezentowali przez cały turniej wysoki poziom. Pokonując w finałach Jagiellonie Białystok, ŁKS Łódź oraz Wierzycę SK. Ulegając jedynie Legii Warszawa oraz SMP Żuri Olsztyn, co finalnie dało naszym zawodnikom miejsce na najniższym stopniu podium. W pięciu meczach Warciarze stracili jedynie pięć bramek. Duża w tym zasługa bramkarza, Jędrzeja Chłodnickiego, który został również doceniony przez organizatorów nagrodą dla najlepszego golkipera turnieju.

Wyniki Warty Poznań 2010:
Warta Poznań 4:0 AP Jagiellonia Białystok
Warta Poznań 2:0 ŁKS Łódź
Warta Poznań 1:2 SMP Żuri Olsztyn
Warta Poznań 3:0 Wierzyca Stara Kiszewa
Warta Poznań 0:3 Legia Warszawa

Z jeszcze lepszej strony pokazali się młodsi Warciarze, którzy nie mieli sobie równych i sięgneli po złote medale w swojej kategorii. Zawodnicy prowadzeni przez Radosława Cegielskiego wygrali wszystkie pięć finałowych spotkań, z czego jedno po serii rzutów karnych. Dzięki temu zgromadzili na swoim koncie 13 punktów. Jedna z nagród indywidualnych także trafiła w ręce naszego zawodnika, najlepszym strzelcem został Oliwier Czubek, autor trzech trafień.

Wyniki Warty Poznań 2011:
Warta Poznań 4:2 AP Jagiellonia Białystok
Warta Poznań 2:0 Łódzka Akademia Futbolu
Warta Poznań 1:1 k. 2:1 Stomil Olsztyn S.A.
Warta Poznań 3:1 Dragon Bojano
Warta Poznań 1:0 Drukarz Warszawa